Izveidota gājēju pāreja pie bērnudārza "Lācītis" un papildu pāreja Tērvetes ielā

22.05.2020.

Pamatojoties uz iedzīvotāju ierosinājumu, Māras ielā, pie iebrauktuves uz Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi "Lācītis", un Tērvetes un Kastaņu ielas krustojumā izveidota gājēju pāreja.  

Gājēju pārejas minētajās vietās izveidotas pēc Satiksmes kustības drošības komisijas lēmuma. "Par gājēju pārejas nepieciešamību šajās vietās ziņojuši iedzīvotāji. Apsekojot Māras ielu pie "Lācīša", secinājām, ka satiksmes intensitāte rīta un vakara stundās tur ir ievērojama, tādēļ vecākiem, kuri ved bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi, ir ierobežotas iespējas droši šķērsot ielu. Komisija lēma, ka nepieciešama gājēju pāreja, un šobrīd tā jau ir izbūvēta un izgaismota," stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecībasatiksmes organizācijas inženieris Kārlis Krūkliņš.

 

maras ielas gajeju pareja.jpg

 

Arī papildu gājēju pārejas izveide Tērvetes ielā ir tuvākās apkārtnes iedzīvotāju ierosinājums, lai varētu ērtāk nokļūt uz pretējā ielas pusē esošo sabiedriskā transporta pieturvietu, maksas autostāvlaukumu, kurā iedzīvotāji atstāj savas automašīnas, kā arī "Latvijas pasta" nodaļu. "Arī šajā gadījumā Satiksmes kustības drošības komisija atbalstīja lēmumu, un šopavasar Tērvetes un Kastaņu ielas krustojumā izveidota izgaismota gājēju pāreja. Apgaismojums nodrošināts no ielas malā esošās laternas," stāsta K.Krūkliņš, uzsverot, ka arī Tērvetes iela, jo īpaši rīta un vakara stundās, ir ļoti noslogota. "Tērvetes ielā nedaudz vairāk uz Rūpniecības ielas pusi jau ir gājēju pāreja, un komisijā bija diskusijas, vai to likvidēt, taču tika nolemts saglabāt abas," tā K.Krūkliņš, papildinot, ka Tērvetes ielā, pasta nodaļas pusē, kur jau gadiem zālienā iestaigāta taciņa uz pastu un autostāvlaukumu, šobrīd tiek izbūvēta bruģēta ietve.

 

 

Foto: "Pilsētsaimniecība"

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies