Jauno projekta "Sporto visa klase" sezonu rīt atklās Jelgavā

27.09.2022. Sporta servisa centrs

Trešdien, 28. septembrī, Zemgales Olimpiskajā centrā tiks dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas īstenotā projekta "Sporto visa klase" 9. sezonai. Projekta mērķis ir motivēt skolēnus nodarboties ar sportu, un tajā kupli pārstāvēta ir arī mūsu pilsēta – šogad projektā piedalīsies 13 klases no Jelgavas.

"Pasākumā klātienē piedalīsies projekta jaunpienācēji – 2. un 3. klases, kuras šajā mācību gadā pievienosies "Sporto visa klase" saimei. Pārējie projekta dalībnieki pasākumam varēs sekot līdzi tiešsaistē. Parasti pirms pasākuma neatklājam, kas tieši bērnus sagaida, bet būs gan tradicionālas, gan jaunas lietas – kā nu bez uzrunām, nomināciju uzvarētāju apbalvošanas un izklaides programmas!" norāda Latvijas Olimpiskās komitejas projektu vadītāja Lilita Mitrofanova.

 

2022./2023. mācību gadā projektā "Sporto visa klase" piedalīsies 2.–6. klašu skolēni. No Jelgavas projekta 9. sezonā piedalīsies 13 klases: 2. klašu grupā – divas Jelgavas Centra pamatskolas, pa vienai Jelgavas Pārlielupes pamatskolas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas klasei, 3. klašu grupā – Jelgavas 4. vidusskolas, Pārlielupes pamatskolas un Tehnoloģiju vidusskolas 3. klase, 4. klašu grupā – Pārlielupes pamatskolas, Jelgavas 4. sākumskolas un Jelgavas 4. vidusskolas 4. klase, 5. klašu grupā – Jelgavas 4. vidusskolas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 5. klase, bet 6. klašu grupā piedalīsies viena klase no Jelgavas 4. vidusskolas.  

 

Jelgavas 4. vidusskolas nu jau 11. klase (iespējams, ne visi skolēni joprojām mācās Jelgavas 4. vidusskolā) sporta skolotājas Nataļjas Gorškovas vadībā bija vieni no pirmajiem ne tikai Jelgavā, bet arī Latvijā, kas iesaistījās projektā "Sporto visa klase". "Es ieteiktu visiem vismaz izmēģināt dalību šajā projektā, lai izjustu sportošanas garšu un kopību. Man pašai projekts sniedza iedvesmu un motivāciju strādāt un darīt savu darbu vēl labāk. Pats būtiskākais ir tas, ka projekts mainīja domāšanu un attieksmi pret sportošanu – tagad, lai skolēni sportotu katru dienu, vairs nav obligāti jāpiedalās projektā," tā N.Gorškova.

 

Projekta "Sporto visa klase" mērķis ir motivēt skolēnus sportot, nodrošinot papildu sporta nodarbības un ļaujot skolēniem sportot piecas dienas nedēļā. Līdztekus tam skolas tiek pie jauna inventāra un, piesaistot studentus, tiek veikts pētījums par projekta ietekmi uz skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību, veselības stāvokli, kognitīvajām funkcijām un sekmēm mācībās.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama ŠEIT.

 

Foto: Olimpiade.lv

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies