Jelgava dalās pieredzē pasaules kongresā "Smart City Expo"

16.11.2021. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

No 16. līdz 18. novembrim Spānijas pilsētā Barselonā norisinās pasaules kongress "Smart City Expo", kurā Jelgavu pārstāvēt un dalīties pieredzē viedo tehnoloģiju jomā devies Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Gints Reinsons.

Pašvaldības iestādes vadītājs G.Reinsons paneļdiskusijā par nākotnes sociālo infrastruktūru pilsētās, kopā ar pilsētu pārvaldes darbiniekiem, pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem no visas pasaules, kā arī Smart city koncepta ieviesējiem un biznesa tehnoloģiju ekspertiem, diskutēja par pieredzi viedo tehnoloģiju ieviešanā un tās nozīmīgumu, lai iedzīvotāji dzīvotu drošākā pilsētvidē.

 

Jāatgādina, ka Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs nodrošina diennakts iedzīvotāju bezmaksas atbalsta tālruņa 8787 darbību 24/7 režīmā, kur iedzīvotājiem tiek dota iespēja ziņot par dažāda veida notikumiem un situācijām pilsētvidē – bojājumiem ielu segumā, saliektām, vai bojātām ceļa un ielu nosaukumu zīmēm, netīrītām ielām un ietvēm, bojātiem luksoforu objektiem, ielu apgaismojumu, klaiņojošiem dzīvniekiem, katastrofas draudu pazīmēm, vai tās gadījumu iestāšanos.

 

Tāpat iestāde veic kritiskās infrastruktūras pārraudzības sistēmu uzraudzību un vadību, nodrošina to uzturētāju sniegto datu ievadi un apstrādi, nodrošina pilsētvides infrastruktūrā ieviesto "viedo" risinājumu - ielu apgaismojuma sistēmas, sūknētavas, pretplūdu vairogu, meteoroloģiskās stacijas, ūdens līmeņu monitoringa sistēmas, ģeotelpiskās informācijas sistēmas un Jelgavas iedzīvotāju agrīnās apziņošanas pārraudzību.

 

Koncepts "Smart City"- gudra pilsēta, kas izmanto modernas tehnoloģijas, tostarp informācijas tehnoloģijas, lai palielinātu iedzīvotāju dzīves un komforta izjūtu. Šāda pilsēta iegulda cilvēkresursos un sociālajā kapitālā, kā arī komunikācijas infrastruktūrā, cenšoties panākt ilgtspējīgu attīstību un paaugstinot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

 

 

Foto: G. Reinsona personīgais arhīvs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies