Jelgavas 4. sākumskola iegūst balvu par aktivitāti Eiropas eksāmenā

20.05.2020.

Šogad, sestajā ikgadējā Eiropas eksāmenā, kas norisinājās no 7. līdz 9. maijam, piedalījušies bērni un jaunieši kopumā 500 izglītības iestādēs visā valstī. Vislielāko aktivitāti izrādījuši Jelgavas 4. sākumskolas 5. un 6. klašu skolēni, par to skolai saņemot balvu – galda tenisa galdu, kas turpmāk sniegs atslodzi no mācībām kā labs laika pavadīšanas veids starpbrīžos un pēc stundām, atsākoties mācībām klātienē.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks, pasniedzot skolai nopelnīto balvu, atklāja, ka šogad, kad Eiropas dienai veltītie pasākumi norisinājās tikai virtuālā vidē, sasniegti vairāki dalības rekordi, tostarp kopumā Eiropas eksāmenu šogad nokārtojuši vairāk nekā 30 000 dalībnieku visā Latvijā. Jelgavas 4. sākumskolas audzēkņi balvu skolai nopelnījuši, pateicoties augstajai aktivitātei, eksāmenā savas zināšanas pārbaudot 284 skolēniem jeb 82 procentiem visu izglītības iestādes 5. un 6. klases audzēkņu.

 

Par šādu aktivitāti rūpējušies skolas pedagogi, bet īpaši skolotāja Dina Sēja, kurai izteikta pateicība par skolēnu dalības organizēšanu un intereses radīšanu par Eiropas Savienību un tās notikumiem, motivējot skolēnus papildināt savas zināšanas arī ārpus mācību stundām. Kā atklāj Jelgavas 4. sākumskolas direktore Agita Lundberga, skolēnu panākumi Eiropas eksāmenā ir pedagogu darba rezultāts, kā arī pierādījums veiksmīgai mācību pieejai, izglītības saturu pielāgojot aktuālajiem notikumiem sabiedrībā, starp kuriem ir arī 9. maijā atzīmētā Eiropas diena.

 

Īpaši skolēniem sveicienu veltīja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, izsakot lepnumu, ka jelgavnieki turpina visdažādākajos veidos pierādīt savas prasmes un zināšanas, kā arī novēlot, lai zinātkāre un veiksmīgā sadarbība ar skolotājiem turpinātos. Sekojot uzrunām, sveicēji tika aicināti uz simboliskām draudzības spēlēm pret atnākušajiem skolēniem, iemēģinot skolas jauno tenisa galdu.

 

Jāatgādina, ka šogad Eiropas eksāmenā piedalījušies vairāk nekā 900 Jelgavas skolēni, tādējādi Jelgavai ierindojoties aktīvāko Latvijas pilsētu trijniekā. 5. un 6. klašu grupā eksāmenu kārtojuši 3205 skolēni un no tiem 30 labāko vidū ierindojušies arī divi Jelgavas 4. sākumskolas audzēkņi. Citās klašu grupās sevi kā zinošākos pierādījuši arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni. Vairāk par rezultātiem var lasīt ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies