Jelgavas 5.vidusskolas skolēni gūst panākumus eksakto zinātņu konkursos

12.05.2022.

Jelgavas 5.vidusskolas audzēkņi guvuši panākumus skolēnu erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments", kā arī Latvijas un ārvalstu atklātajā konkursā – praktikums radioelektronikā.

Konkursa "FIZMIX Eksperiments" mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Šogad skolēnu erudīcijas konkursa finālā "FIZMIX Eksperiments" piedalījās septiņas komandas no visiem Latvijas reģioniem, veicot gan teorētiskus, gan eksperimentālus uzdevumus par nākotnes enerģiju, sacenšoties par fizikā erudītākās komandas titulu un vērtīgām balvām. Jelgavas 5.vidusskolas komanda "Zobrati", kuru pārstāvēja Eva Šalajeva,  Jegors Dorofejevs, Georgijs Parigins, Sergejs Deikuns un Nikita Dilba, ieguva 2. vietu.  

 

Tāpat Jelgavas 5.vidusskolas audzēkņi veiksmīgi startēja Latvijas un ārvalstu atklātajā konkursā – praktikums radioelektronikā, iegūstot 1. un 2. vietu. Konkursa jaunākajā grupā 1. vietu ieguva Georgijs Parigins un Ariels Mitjurņikovs, savukārt konkursa vecākajā grupā 2. vietu ieguva – Anastasija Sirotkina un Demids Kaidalovs. Jāpiebilst, ka komandu vērtējumā jaunieši izcīnīja godpilno 1. vietu.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas 5.vidusskola

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies