Jelgavas Autobusu parks saņēmis pirmo elektroautobusu

23.07.2021.

Pagājušajā nedēļā SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) piegādāts pirmais no četriem elektroautobusiem, kas pasažierus pilsētā varētu sākt pārvadāt septembrī.

Jelgavas dome, īstenojot Kohēzijas fonda finansēto projektu "Videi draudzīgas sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstība Jelgavā", iepirkuma rezultātā no uzņēmuma "Solaris Bus & Coach Sp.z.o.o" iegādājās četrus elektroautobusus un divas uzlādes stacijas, kurās vienlaicīgi var uzlādēt visus četrus autobusus.

 

Pagājušajā nedēļā pirmais elektroautobuss piegādāts, un JAP sākusies tā testēšana, aprīkošana ar papildiekārtām, kā arī šoferu apmācība. JAP teritorijā jau uzstādītas arī abas uzlādes stacijas. "Šobrīd ir svarīgi pārbaudīt piegādātā elektroautobusa specifikāciju, apmācīt šoferus, kā arī izveidot un pilsētvidē testēt elektronisko pieturvietu nosaukšanas sistēmu," skaidro JAP valdes loceklis Gints Burks, piebilstot, ka elektroautobusus paredzēts izmantot visos pilsētas maršrutos.

 

Nākamie trīs elektroautobusi Jelgavā varētu ierasties augusta vidū, bet pasažieru pārvadājumus pilsētas maršrutos visi četri elektroautobusi varētu sākt septembrī.

 

Galvenais ieguvums ir CO2 izmešu samazinājums pilsētā. Projektā paredzēts, ka CO2 emisijas līmenis samazināsies par aptuveni 182 tonnām gadā, bet enerģijas patēriņš – par aptuveni 492 MWh/gadā.

 

Projekta kopējais finansējums ir 2 335 905 eiro.  Kohēzijas fonda finansējums ir 1 445 000 eiro, valsts budžeta dotācija – 63 750 eiro, bet Jelgavas pašvaldības finansējums – 827 155 eiro.

 

Vienlaikus Jelgavas pašvaldība turpina izpēti par zaļās enerģijas – ūdeņraža – izmantošanu pilsētas transportlīdzekļos. Janvārī Jelgava kā pirmā Baltijas valstīs veica izmēģinājuma braucienus ar ūdeņraža autobusu. "Paralēli elektroautobusu iegādei turpinām pētīt, kā attīstās ūdeņraža izmantošanas tehnoloģijas, lai nākotnē pasažieru pārvadāšanai pilsētā varētu izvēlēties efektīvākos no zaļās enerģijas autobusiem," uzsver G.Burks.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies