Jelgavas bērnu un jauniešu kolektīvi piedalās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises tiešraidē

18.09.2021.

Sestdien, 18. septembrī, Jelgavā, pļavā pretī Jelgavas pilij pilsētas dziedošie, spēlējošie un dejojošie bērnu un jauniešu kolektīvi piedalījās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziediundejo2021 atklāšanas tiešraidē "Svētki esam mēs".

Jelgavas pilsētu pārstāvēja Jelgavas 4. vidusskolas jauktais koris un zēnu koris "Spīguņi", deju studija "Benefice", pašvaldības iestādes "Kultūra" koklētāju ansamblis "Zelta stīdzīņas" un  tautas deju ansamblis "Lielupe" un Jelgavas novada un pilsētas Jauniešu bigbends.

 

Tiešraidei Jelgavā pievienojās skolēnu kolektīvi no visas Zemgales. Vēl tiešraide norisinājās no Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Rīgā, Kurzemē – Kuldīgā pie Ventas rumbas un Latgalē – Rēzeknē pie koncertzāles "GORS".

 

Piecu stundu garumā Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas krāsainību rādīja instrumentālie ansambļi, vokāli instrumentālie ansambļi, popgrupas, folkloras kopas un deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, teātra pulciņi un jaunie stāstnieki.

 

18. septembra tiešraide "Svētki esam mēs" iezīmēja startu norišu atspoguļošanai LTV, kurā gandrīz divu mēnešu laikā tiks parādītas XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norisēm gatavotās mākslinieciskās programmas, kuras jaunieši apguva pirms Covid pandēmijas un tās laikā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies