12 °C, 6 m/s, 60 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas BMX braucēji mājas trasē izcīna 28 medaļas
Jelgavas BMX braucēji mājas trasē izcīna 28 medaļas
05/09/2021

Zemgales Olimpiskā centra BMX trasē sestdien aizvadīts Latvijas kausa 4. posms BMX riteņbraulšanā, kurā piedalījās ap 390 sportistu, bet svētdien ap 350 sportisti sacentās par medaļām Jelgavas atklātajā čempionātā BMX. Abās sacensībās dažāda kaluma medaļas – kopskaitā 28 – izcīnīja arī “Mītavas kumeļu”/Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportisti.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, sacensību dalībnieki abas dienas tika dalīti divās grupās – jaunākie braucēji un vecākie braucēji, lai katrā grupā kopējais sacensību zonā esošais cilvēku skaits nepārsniegtu 300 cilvēkus. Jāpiebilst, ka sacensības abas dienas noritēja bez skatītāju klātbūtnes.

Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks informē, ka Latvijas kausa 4. posmā zelta medaļas dažādās vecuma grupas izcīnīja “Mītavas kumeļu”/ BJSS audzēkņi: Emīls Jekševics (krūzeri 17-29 grupa), Ģirts Jonkus (krūzeri 30+ grupa), Evelīna Līkuma (G9-10 grupa), Emīlija Zavinska (G11-12 grupa), Renārs Želvis (B10 grupa), Martins Ints Valainis (B14 grupa), Ilvis Hugo Eihentāls (B15-16 grupa) un Elites vīriešu grupā – Kristens Krīgers. Mūsu sportistiem arī vairākas sudraba medaļas. 2. vietu izcīnīja – Jēkabs Strēlis (B6 grupa), Āris Koško (B9 grupa), Melānija Čudare (G11-12 grupa). Ar bronzas medaļu Latvijas kausa 4 posmu noslēdza pieci Jelgavas sportisti – Alvis Lānso (krūzeru 30+ grupa), Patriks (Kāpiņš B7 grupa), Beate Koško (G13-14 grupa), Ramona Bāre (B10 grupa) un Rinalds Bāris (B11 grupa).

Labs sniegums jelgavniekiem arī pašmāju atklātajā BMX čempionātā. 1. vietu izcīnīja Ģirts Jonkus (krūzeru 17+ grupa), Ramona Bāre (G9-10 grupa), Raimo Soldāns (B8 grupa), Emīlija Zavinska (G11-12 grupa) un Ilvis Hugo Eihentāls (B15/16 grupa). Ar sudraba medaļu Jelgavas atklāto čempionātu BMX noslēdza Emīls Jekševics (krūzeru 17+ grupa), Evelīna Līkuma (G9-10 grupa), Patriks Kāpinš (B7 grupa) un Reinārs Pavlovs (B15/16 grupa). Treneris norāda, ka šis ir augsts rezultāts Reināram, jo viņš treniņu nolūkā Jelgavas atklātajā čempionātā sacentās ar gadu un pat divus gadus vecākiem puišiem. Viņam ir tikai 14 gadi, līdz ar to bija jāstartē B14 grupā, bet šoreiz viņš apliecināja savu meistarību B15/16 puišu grupā. Bronzas medaļu mājas trasē svētdien izcīnīja Everts Vējkājis B8 grupā, Melānija Čudare G11-12 grupā un Markuss Solims B12 grupā.