Jelgavas kanoistam – sudrabs Eiropas čempionātā U-23

27.06.2022. Sporta servisa centrs

Nedēļas nogalē Serbijas pilsētā Belgradā aizvadīts Eiropas čempionāts U-23 grupā smaiļošanā un kanoe airēšanā, kurā startēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airētāji. Jelgavas kanoists Roberts Lagzdiņš čempionātā izcīnīja sudraba medaļu 1000 metru distancē vieniniekos. "Uz to mēs arī cerējām un cītīgi gājām, jo latiņu negribējās nolaist," lepns ir Roberta treneris Sergejs Bobkovs.

Jelgavas airētāji šobrīd ir ceļā no Serbijas un Latvijā ieradīsies šovakar pēc pulksten 23.

 

Lepns par rezultātu ir gan Roberts, gan arī viņa treneris S.Bobkovs. "Darbs ir ieguldīts milzīgs. U-18 grupā 2017. gadā Roberts Eiropas čempionātā izcīnīja 3. vietu, pasaules čempionātā – 2. vietu, bet tad pārgāja uz U-23 grupu, kur trīs gadus vajadzēja apbružāties, lai saprastu šīs grupas spēka samērus. 2018. gadā šajā grupā viņš izcīnīja 6. vietu, 2019. gadā – 5. vietu, pagājušajā gadā – 3. vietu, bet šogad viņam sudrabs. Progress ir ļoti liels, un, neslēpsim, cerējām uz augstāka kaluma medaļu, jo latiņu nevarējām nolaist. Ir jābūt izaugsmei, un mums tas izdevās. Jāatzīst, ka pagājušajā gadā izcīnītā bronzas medaļa viņam deva lielāku grūdienu un pārliecību par saviem spēkiem, kas neapšaubāmi palīdzēja gatavošanās procesā," atzīst treneris, norādot, ka U-18 grupā cīņa bija citādāka – U-23 grupā līmenis ir augstāks. "Reti izdodas, ka, uzreiz ielecot jaunā grupā, tiec pie medaļām. Tam nepieciešami vairāki gadi, un Robertam šo gadu laikā ir izdevies pierādīt, ka ar viņu jārēķinās," atzīst treneris. Jāpiebilst, ka, lai krātu starptautisko sacensību pieredzi, čempionātā piedalījās arī S.Bobkova audzēkne Aleksandra Počtarenko, kura startēja divniekos pārī ar kanoistu no Rīgas.

 

R.Lagzdiņš sāks gatavoties pasaules čempionātam pieaugušiem smaiļošanā un kanoe airēšanā, kas augusta sākumā notiks Kanādā. "Tur ir pavisam cita konkurence, taču Roberts ir Latvijas izlases sastāvā un krāj pieredzi, jo nākamgad pasaules čempionāts jau būs pirmais atlases posms, lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm Parīzē. Mūsu mērķis ir strādāt tā, lai Roberts tur būtu," tā treneris S.Bobkovs.

 

Eiropas čempionātā U-23 smaiļošanā un kanoe airēšanā startēja arī Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenera Jura Laura trenētie smaiļotāji. Melānija Čamane divniekos pārī ar Limbažu sportisti 500 metru distancē izcīnīja 7. vietu, Kārlis Dumpis – 14. vietu 500 metru distancē divniekos ar Limbažu sportistu, bet Katrīna Smiltniece – 12. vietu 1000 metru distancē un 17. vietu 500 metru distancē. "Ja rezultāts progresē - viss kārtībā, un šis ir tas gadījums. Mēs šogad uzsvaru liekam uz olimpiskajām distancēm divniekos, kur lielāka konkurence, un redzu, ka rezultāts ar katru reizi progresē. Kārlis U-23 grupā startēja pirmo reizi un pārliecinājāmies, ka viņš var sacensties ar trīs gadus vecākiem čaļiem. Turklāt Kārlis uzstādīja savu personīgo rekordu. Katrīna katrās sacensībās krāj pieredzi un uzlabo savu rezultātu pa sekundei. Domāju, ka pēc diviem trim gadiem varēsim cīnīties par medaļām. Melānija vēl ir jauniete, bet startē pie junioriem, jo ir viena no labākajām Latvijā šobrīd. Ar pirmo reizi iekļūt finālā starp deviņiem labākajiem divniekiem, tas ir olimpiskās vienības cienīgs rezultāts," atzīst J.Lauris, norādot, ka 7. vieta Eiropas čempionātā U-23 ir līdz šim viņa audzēkņu augstākais sasniegums. Šie jaunieši no 8. līdz 10. jūlijam piedalīsies Latvijas čempionātā pieaugušajiem smaiļošanā, kas norisināsies Limbažos, bet pēcāk sāks gatavošanos sezonas svarīgākajam startam – pasaules junioru un U-23 čempionātam smaiļošanā. Tas Ungārijā notiks no 1. līdz 4. septembrim. 

 

 

Foto: Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies