Jelgavas mākslinieki ielūdz uz izstādes "Vecauces piezīmes" atklāšanu

15.08.2022.

Turpinot tradīciju, Jelgavas Mākslinieku biedrības dalībnieki vasaras vidū tikās radošā plenērā, kas šogad aizvadīts Vecaucē. Trešdien, 17. augustā, pulksten 16 Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā notiks plenēra darbu izstādes "Vecauces piezīmes" atklāšana. Novērtēt pašmāju mākslinieku veikumu un tikties ar māksliniekiem aicināti arī interesenti.

Jelgavas Mākslinieku biedrības 12. plenērs notika Vecaucē no 19. līdz 24. jūlijam. Biedrības vadītājs mākslas zinātnieks Māris Brancis stāsta, ka tajā piedalījās 14 dažāda profila mākslinieki – gleznotāji, dizaineri, grafiķi, tekstila un stikla mākslinieki, kā arī arhitekti. "Plenēra vieta nebija izraudzīta nejauši. Vecauces pils pievilka ar savu bagāto vēsturi. Kopš 1768. gada tā piederēja grāfu Mēdemu dzimtai. Grāfi saimniekoja ārkārtīgi sekmīgi, tādēļ, kad 1920. gadā pils tika nacionalizēta un piešķirta Latvijas Universitātei kā mācību saimniecība, tai piederēja ap 60 saimniecības ēku. Pēc Otrā pasaules kara Vecauces pilī ierīkoja Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecību “Vecauce”, kas strādā vēl šodien," stāsta M.Brancis, papildinot, ka ap pili 13 hektāros plešas parks, kas piesaista ar vecajām ēkām, skaistiem ainaviskiem skatiem un retām koku šķirnēm, piemēram, parūkkoku. Tas viss nenoliedzami piesaistīja mākslinieku uzmanību.

 

M.Brancis atklāj, ka no apmēram 60 plenērā radītiem zīmējumiem, akvareļiem un gleznām Ā.Alunāna memoriālajā muzejā būs apskatāmi tikai katra autora divi trīs darbi. "Tie visi apliecina, cik iedvesmoti bija mākslinieki šajā netālajā, gleznainajā vietā. Blakus pils un parka ainavu gleznojumiem tapuši arī Auces skati. Darbi tika radīti ar eļļas un akrila krāsām, pastelī un akvarelī. Plenēra laikā tapuši arī zīmuļa un tušas zīmējumi," stāsta M.Brancis.

 

 

Foto: Harijs Daina Liepiņš, Vecauces pils

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies