Jelgavas pašvaldība paredz izstrādāt vienotu iestāžu un kapitālsabiedrību IT attīstības stratēģiju

15.09.2021.

Jaunajā ES plānošanas periodā – no 2021. līdz 2027. gadam – ES investīcijām būs pieci galvenie mērķi, un no tiem kā pirmais tiek izdalīts – viedāka Eiropa: inovatīvas un viedas ekonomiskās pārmaiņas, atbalsts uzņēmējdarbībai un digitalizācijai. Tas nozīmē, ka pašvaldībām būs jābūt spēcīgām informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, izstrādājot projektus un piesaistot ES finansējumu. Gatavojoties šim procesam, Jelgavas pašvaldība paredz mainīt pašvaldības struktūru un ieviest jaunu štata vietu – izpilddirektora vietnieks informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Šodien izmaiņas pašvaldības nolikumā un jaunas štata vietas izveidi skatīs domes Finanšu komiteja, bet par to vēl būs jālemj Jelgavas domei 23. septembrī.

 

"Atšķirībā no citām Latvijas valstspilsētām Jelgavas pašvaldībā ilgstoši nav bijusi izpilddirektora vietnieka štata vieta. Taču šobrīd, lai Jelgava spētu sekmīgāk konkurēt un apgūt ES fondu līdzekļus jaunajā plānošanas periodā izvirzītajā prioritātē par viedāku Eiropu, pašvaldībā nepieciešams izstrādāt un ieviest vienotu informācijas tehnoloģiju stratēģiju. Tieši tāds būs izpilddirektora vietnieka galvenais darba pienākums – izstrādāt Jelgavas pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību vienotu IT attīstības stratēģiju," uzsver Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne, piebilstot, ka šobrīd nevienas jomas attīstība pilsētā vairs nav iedomājama bez informācijas tehnoloģijām.

 

Jaunajam amatam tiek izskatīta Ilzes Āboliņas kandidatūra. Viņai ir plaša pieredze informācijas tehnoloģiju stratēģiju izstrādē un ieviešanā dažāda līmeņa uzņēmumos. I.Āboliņa ir bijusi SIA "Lattelecom Technology" projektu vadītāja IT ārpakalpojumiem, nodrošinot datu centra risinājumus un IT servisu, un SIA "Lattelecom" projektu attīstības vadītāja un projektu vadītāja mākoņpakalpojumos. Strādājusi arī par projektu vadītāju Luksemburgā, veidojot prototipus mākoņpakalpojumu projektu izstrādē. Tāpat pieredze gūta "Trasta komercbankā", vadot e-biznesa izstrādi un IT nodaļu. Pēdējos gados viņa bijusi arī veselības ministres padomniece e-veselības jautājumos, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas informācijas tehnoloģijas un medicīnas tehnoloģijas direktore, kā arī Jelgavas slimnīcas IT attīstības projektu vadītāja.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies