Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 500. mazulis

03.08.2022.

Jelgavas pilsētas slimnīcā 3. augustā pulksten 6.49 piedzima šā gada 500. mazulis – puisītis, kurš ir trešais bērniņš Alises Kuzminas un Alekseja Kovaļenko ģimenē. Brāli mājās gaida divas māsas.

Mazais jelgavnieks piedzimstot svēra 3400 gramus un ir 52 centimetrus garš. Puisīša mamma stāsta, ka vecāki par vārda izvēli dēlam vēl nevar izšķirties. "Mums ir trīs varianti, bet joprojām vēl domājam, kurš viņam piestāvētu labāk," saka mamma Alise, atklājot, ka dēls ir trešais bērns ģimenē. Mazo brāli mājās gaida Emma un Eva. "Mums visi trīs bērni dzimuši augustā. Evai svētdien, 7. augustā, paliks divi gadi, Emmai 11. augustā – seši gadi, un rudenī viņa sāks mācīties 1. klasē. Augusts mūsmājās būs svētkiem bagāts. Varēsim rīkot kārtīgu ballīti," saka Alise. Vecāki cer, ka puika būs mierīgs bērniņš, – abas meitas gan esot īstas dumpinieces, ar savu raksturiņu. "Galvenais, lai dēls ir vesels, stiprs un lai viņam laimīgs dzīves ceļš," tā vecāki.

 

Mazajam jelgavniekam, kurš Jelgavas slimnīcā nāca pasaulē kā 500. bērniņš šogad, un viņa vecākiem nogādāts Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa apsveikums un pilsētas simbols Alnītis. Jelgavas slimnīca 500. bērna ģimenei dāvinājusi bezmaksas ģimenes palātu.

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsmāsa/galvenā vecmāte Elīna Tipuka stāsta, ka no šogad slimnīcā piedzimušajiem 500 mazuļiem, kuru vidū ir arī divi dvīņu pāri, 269 ir meitenes, bet 231 – puika. Visvairāk mazuļu Jelgavas slimnīcā pasaulē nāca janvārī un jūnijā – katrā 87 bērni.

 

mazuli_2022-01.jpg

 

Jāpiebilst, ka pērn šajā laikā posmā – no janvāra līdz 3. augustam – Jelgavas slimnīcā bija piedzimuši 494 mazuļi.

 

Pagājušajā gadā kopumā slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā piedzimuši 848 bērni – 427 meitenes un 421 zēns, tostarp divi dvīņu pāri.

 

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies