Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad divsimtais mazulis

03.04.2021.

Jelgavas pilsētas slimnīcā Lielajā Piektdienā, 2. aprīlī, pulksten 23.27 piedzimis šā gada 200. mazulis – puisītis Teo.

Mazais jelgavnieks piedzimstot svēra 3900 gramus un ir 55 centimetrus garš. "Noteiktais dzimšanas laiks bija pirms nedēļas, taču Teo izvēlējās pasaulē nākt tikai 2. aprīlī īsi pirms pusnakts, un tagad sanāk, ka ir divsimtais Jelgavas slimnīcā šogad piedzimušais mazulis," stāsta mazā jelgavnieka mamma Krista. Izrādās, ka Teo mammai Jelgavas slimnīca ir arī darbavieta – viņa līdz dekrēta atvaļinājumam strādāja par radiogrāferi slimnīcas Radioloģijas nodaļā.

 

Teo ir pirmais bērniņš ģimenē un mamma stāsta, ka, izvēloties vārdu dēlam, svarīgi bijis, lai tas nav pārāk populārs. Savas pirmās dzīves stundas puika bijis mierīgs un kluss, un mamma cer, ka tā būs arī turpmāk. "Galvenais, lai dēls ir vesels un aug liels un stiprs," tā Krista.  

 

Kā dāvanu no slimnīcas divsimtais šogad Jelgavas pilsētas slimnīcā dzimušais mazulis un viņa vecāki saņēmuši iespēju bez maksas uzturēties ģimenes palātā.

 

Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas galvenā vecmāte Eva Vingre stāsta, ka arī ārkārtējās situācijas laikā ģimenēm ir iespēja izvēlēties ģimenes dzemdības, tikai tētim pirms tam slimnīcas laboratorijā jāveic Covid-19 eksprestests. Nodaļā uzsver, ka drošība šobrīd ir pats svarīgākais, jo īpaši vietā, kur pasaulē nāk mazie bērniņi, kas ir daudz neaizsargātāki. "Ģimenes labprāt šo iespēju izmanto un ar sapratni izturas pret noteikumiem," tā E.Vingre.

 

Janvārī slimnīcā piedzimuši 62 mazuļi, februārī – 58, martā – 74, bet aprīļa pirmajās dienās jau seši bērni, informē Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā.

 

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā Jelgavas slimnīcā piedzima 911 mazuļi – 445 meitenes un 466 zēni, tostarp pieci dvīņu pāri.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

                                                       

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies