7.1 °C, 3.6 m/s, 77.5 %

Sākumlapa JaunumiJelgavas šorttrekistam EYOF 1. un 4. vieta
Jelgavas šorttrekistam EYOF 1. un 4. vieta
23/01/2023

Pirmos startus Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā (EYOF) aizvadījis Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) šorttrekists Linards Reinis Laizāns. Vakar 1500 metru distancē viņš izcīnīja 4. vietu, bet šodien 500 metru distancē viņam 1. vieta.

Pirmais starts Linardam Reinim bija svētdien – 1500 metru distancē –, kas notika nākamajā dienā pēc atklāšanas ceremonijas. Sportisti sacensības sāka no ceturtdaļfināla. Gan šo, gan nākamos slidojumus Linards Reinis veica pārliecinoši un iekļuva A finālā, kas nozīmē cīņu par medaļām. Diemžēl fināla skrējienā mūsu šorttrekists piedzīvoja kritienu un kopvērtējumā viņam jāsamierinās ar 4. vietu 1500 metru distancē 32 sportistu konkurencē. Uz goda pjedestāla kāpa bronzas medaļnieks no Polijas, sudraba medaļnieks no Norvēģijas un zelta medaļnieks un Ungārijas.

Nākamajā dienā Linards Reinis stājās uz starta 500 metru distancē. Šoreiz sportisti sacensības sāka no kvalifikācijas kārtas. Arī šajā distancē Linarda Reiņa sniegums bija pārliecinošs, un vieta A finālā. Fināla skrējienā Linards Reinis turējās vadībā un arī finišēja pirmais, izcīnot 1. vietu 32 sportistu konkurencē. 2. vietu izcīnīja Serbijas sportists, 3. vietu – Polijas sportists.

“Vakar Linardam Reinim nepaveicās, viņu nogāza, bet līdz tam viņš bija otrais un, visdrīzāk, arī būtu bijusi medaļa. Bet šodien viņš kārtīgi pastrādāja no pirmā līdz pēdējam braucienam, visos uzvarēja un lūk – zelts!” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” komentē Linarda Reiņa trenere Evita Krievāne, norādot, ka viņu mērķis arī bijis EYOF izcīnīt medaļas.

Rīt Linardam Reinim būs trešais starts – 1000 metru distancē.

Jāpiebilst, ka Linards Reinis bija arī viens no Latvijas karoga nesējiem atklāšanas ceremonijā, kas notiks sestdien, 21. janvārī.

Vēl Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā piedalīsies JLSS daiļslidotājs Kirils Korkačs, kuram īsā programma būs jādemonstrē 25. janvārī, izvēles programma – 26. janvārī.