Jelgavnieki aktīvākie makulatūras vākšanā Zemgalē

25.05.2022.

Ar lieliskiem rezultātiem noslēgusies makulatūras vākšanas konkursa "Tīrai Latvijai" 2021./2022. mācību gada sezona. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 75 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 95,573 tonnas makulatūras, tajā skaitā 19 izglītības iestādes no Jelgavas un apkārtnes, pārstrādei savācot 21,446 tonnas makulatūras.

Organizatori informē, ka kopā piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērniem no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona. Jāpiebilst, ka aktīvākie makulatūras vākšanā Zemgalē jau vairākus gadus pēc kārtas ir Jelgavas pilsēta un apkārtne. Piedaloties 19 izglītības iestādēm no Jelgavas pilsētas un apkārtnes, pārstrādei nogādātas 21,446 tonnas makulatūras. Aktīvākā mācību iestāde no Jelgavas ir Jelgavas privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Pūčuks" ar savāktām 3,786 tonnām makulatūras.

 

Makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai" tiek rīkots jau 18. mācību gadu, kļūstot par nozīmīgu vides projektu tūkstošiem Latvijas bērnu ģimenēs. "Izlietotā iepakojuma, tostarp makulatūras, dalīta vākšana valsts mērogā pēdējos gados ir strauji attīstījusies. Tomēr, paralēli esošajai infrastruktūrai, ik gadu kampaņa "Tīrai Latvijai" pārstrādei pienes simtiem tonnu nevajadzīgu papīru un kartonu, uzskatāmi demonstrējot, ka šīm otrreizējām izejvielām joprojām ir jāmeklē alternatīvi savākšanas avoti," norāda "Zaļā josta" pārstāve Laima Kubliņa. "Lai arī šķiet, ka dzīve digitālajā gadsimtā ļauj atteikties no papīra lietošanas, tomēr mūsu rīkotie konkursi parāda, ka, pat, strādājot attālināti, mācoties no mājām, visu darot elektroniski, sabiedrība tik un tā rada simtiem tonnu papīra un kartona atkritumu. Tāpēc mēs nevaram aizmirst par atkritumu šķirošanas nozīmi, un pārstrādē jānogādā katra izlasītā avīze, tukšais papīra maiss vai kartona kaste – jo tas ir izejmateriāls kam jaunam," uzsver L. Kubliņa.

 

Makulatūras vākšanas konkursu "Tīrai Latvijai" rīkoja "Zaļā josta". Plašāka informācija un konkursa rezultāti atrodami mājaslapā www.tirailatvijai.lv.

 

 

Foto un informācija: SIA "Zaļā josta"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies