Jelgavnieks kļūst par divkārtēju Eiropas junioru čempionu ārmreslingā

28.10.2021. Sporta servisa centrs

No 26. oktobra Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisinās 30. Eiropas čempionāts ārmreslingā. Tajā par divkārtēju Eiropas junioru čempionu kļuva jelgavnieks Kristaps Blūmanis.

"Sacensības parasti sākas ar kreiso roku, pēc tam seko laušanās ar labo roku. Tās ir divas atsevišķas disciplīnas, jo ne katram sportistam abas rokas ir vienlīdz spēcīgas," Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Kristaps Blūmanis.

 

Viņam šis bija pirmais Eiropas čempionāts karjerā, un viņš tajā startēja junioru (U-18) vecuma grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Kristaps piedalījās abās disciplīnās – gan ar kreiso roku, gan ar labo roku. Un abās disciplīnās izcīnīja zelta medaļu. "Sistēma ir tāda: pāra uzvarētājs turpina cīnīties ar citu pāru uzvarētājiem, bet zaudētāji cīnās savā starpā. Dalībnieks, kurš piedzīvo divus zaudējumus, no sacensībām izkrīt. Līdz ar to nav noteiks maksimālais cīņu skaits, kas sportistam jāaizvada vienās sacensībās. Šajā čempionātā es ar katru roku aizvadīju trīs cīņas," skaidro sportists. Ārmreslingā nav arī laika ierobežojumu cīņai, bet Kristapam Eiropas čempionāta garākā cīņa ilga vien aptuveni trīs sekundes. "Es cenšos uzvarēt pēc iespējas ātrāk, lai taupītu spēkus, jo nekad nevar zināt, kas tevi sagaida priekšā," tā sportists. Visgarākā cīņa viņa sportista karjerā ilgusi apmēram minūti, bet Kristaps zina stāstīt, ka viņa tētis aizvadījis arī trīs minūtes garu cīņu, pēc kuras bija gandrīz vai beigts un neko vairs nevarēja izdarīt.

 

Ar ārmreslingu Kristaps Blūmanis sāka nodarboties pirms četriem gadiem – 13 gadu vecumā. "Man patika lauzties ar rokām un savā klasē varēju nolauzt visus. Izrādījās, ka arī manam tētim tas labi padodas, un tā mēs abi sākām lauzties. Iegādājāmies speciālo galdu, tad sākam piedalīties sacensībās, iepazināmies ar citiem sportistiem un patiešām aizrāvāmies," atklāj jaunietis. Tagad Jelgavā izveidots ārmreslinga klubs "Legacy Jelgava", ko vada daudzkārtējs Latvijas un Eiropas čempions Vladislavs Krasovskis.

 

Pirmajās ārmreslinga sacensībās Kristaps Blūmanis piedalījās 2017. gadā. Pēdējos divus gadus nozīmīgu sacensību pandēmijas dēļ nebija, tāpēc viņam jo lielāks prieks, ka šogad tomēr Eiropas čempionāts notiek un viņš tajā veiksmīgi debitējis. "Uzskatu, ka ārmreslings nav tikai spēka sports. Tas ir arī cīņas sports, un cīņā svarīga ir ari tehnika un ātrums," spriež divkārtējais Eiropas junioru čempions. Šajā nedēļas nogalē viņš debitēs arī Eiropas čempionātā pieaugušajiem svara kategorijā līdz 80 kilogramiem.

 

Foto: Latvijas Armvreslinga federācija, Jelgavas tehnikums

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies