Jelgavu pārplūdina "Dzejas vilnis"

17.09.2021.

Ceturtdien, 16.septembrī, Jelgavā notika Dzejas dienas – Jelgavu visas dienas garumā pieskandināja dzeja gan atzītu dzejnieku, gan jauno censoņu izpildījumā. Rīta pusē pilsētu pārripoja velobrauciens "Dzejritenis", vēlā pēcpusdienā dzejas slamā sacentās astoņi jaunie dzejnieki, pēc tam dzeju runāja atzīti dzejnieki, bet vakarā bija iespēja vērot koncertuzvedumu "Ūdens malas ritmi".  Šogad pilsētā Dzejas dienu vadmotīvs bija "Dzejas vilnī". 

Jau sesto gadu Dzejas dienas ieskandināja velobrauciens "Dzejritenis", pieturot pie četrām pilsētas bibliotēkām, lai vērotu radošus priekšnesumus un klausītos dzejas lasījumus. "Dzejritenis" piestāja pie Jelgavas bibliotēkas, Miezītes bibliotēkas, Pārlielupes bibliotēkas un velobrauciena noslēgums bija pie bērnu un jauniešu bibliotēkas "Zinītis".

 

Dzejas dienu atraktīvākais un spraigākais notikums bija jauno dzejnieku sacensība – "Dzejas slams 2021", kas notika pie "Silvas" tējas namiņa. Šogad kompetentai žūrijai un ieinteresētiem klausītājiem savu rakstīto publiski nolasīt un ļaut vērtēt bija gatavi deviņi jaunie censoņi.

 

Dzejas slams risinājās trīs kārtās – vispirms pa dzejolim runāja katrs dalībnieks, uz otro kārtu tika izvirzīti pieci dalībnieki, bet finālā sacentās trīs jaunās dzejnieces – Gundega Grūtupa, Jasmīna Treija un Alīna Bartkeviča. Ar pārliecinošu punktu pārsvaru uzvarēja Alīna Bartkeviča, saņemot skatītāju aplausus un Jelgavas pilsētas bibliotēkas balvu – 100 eiro. "Dzejas slamu" vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska. 

 

Pēc jauno dzejnieku sacensības bija žūrijas –  dzejnieku Ivara Šteinberga, Lotes Vilmas Vītiņas, Marijas Luīzes Meļķes un Eduarda Aivara dzejas lasījumi, bet ceturdienas vakars noslēdzās ar koncertuzvedumu "Ūdens malas ritmi", kurā piedalījās Z.Jančevska, Jēkabs Jančevskis, Lauma Bērza, Ansis Jansons un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa ar perkusijām.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies