JLSS audzēknis debitē Eiropas daiļslidošanas čempionātā pieaugušajiem

13.01.2022. Sporta servisa centrs

Jelgavas Ledus sporta skolas audzēknis Daniels Kočkers debitējis Eiropas daiļslidošanas čempionātā, izcīnot 29. vietu starp 33 sportistiem.

Vispirms sportisti slidoja īso programmu, un 24 labākie kvalificējās izvēles programmai. Daniels Kočkers ieguva 56,10 punktus, kas viņam deva 29. pozīciju. Līdz ar to viņš izvēles programmai nekvalificējās.

 

"Danielam ir tikai 15 gadu, un šis viņam bija pirmais Eiropas pieaugušo čempionāts, tāpēc arī pirms starta sportistam netika izvirzīti nekādi mērķi. Jāatzīst gan, ka gribējās, lai Danielam izdodas pārvarēt pirmo kārtu un parādīt arī izvēles programmu," Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Jelgavas Ledus sporta skolas Daiļslidošanas nodaļas vadītājs un Daniela treneris Andrejs Brovenko.

 

Treneru komanda Daniela sniegumu vērtē kā labu, jo viņš savā programmā nodemonstrēja divus spēcīgus elementus (lēcienus) – četrkāršo salhovu un trīs apgriezienu akseli. "Ja reiz viņš ir spējīgs parādīt šādus elementus, tas nozīmē, ka pavisam drīz būs konkurētspējīgs daiļslidotājs – viņam ir potenciāls," vērtē Andrejs Brovenko, piebilstot, ka šoreiz pietrūka pieredzes. Piedāvājam noskatīties Daniela priekšnesumu (no 45:44 minūtes).

 

 

Interesanti, ka šajā Eiropas čempionātā vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēja divi daiļslidotāji – Daniels Kočkers un olimpisko spēļu dalībnieks Deniss Vasiļjevs –, kas pēdējos gados nav pieredzēts. Šādu iespēju Latvija ieguva, jo pērn Eiropas čempionātā Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs iekļuva labāko desmitniekā un ieguva savai valstij divas kvotas uz šā gada Eiropas čempionātu. Savukārt, lai varētu izmantot šo kvotu, Danielam bija šosezon jādebitē senioru sacensībās un jānopelna tehniskais punktu minimums gan īsajā, gan izvēles programmā, kas viņam arī izdevās.

 

"Arī Denisa arsenālā ir četrkāršie lēcieni, bet treniņu procesā viņam tie nepadevās pārāk labi, tāpēc čempionātā tika izvēlēta stratēģija nodemonstrēt stabilu slidojumu bez četrkāršajiem lēcieniem. Arī mūsu skolas audzēknis šos lēcienus apguvis nesen, bet, zinot Daniela cīnītāja raksturu, mēs izvēlējāmies citu stratēģiju – nolēmām riskēt un mēģināt izpildīt šo lēcienu. Tas Danielam bija pirmais mēģinājums sacensībās izpildīt četrkāršo lēcienu, un izdevās – lai gan bija nelielas neprecizitātes, lēciens ir ieskaitīts, un tas ir ļoti būtisks solis sportista attīstības dinamikā," stāsta Andrejs Brovenko.

 

Treneris uzsver, ka Daniela Kočkera galvenās šīs sezonas sacensības vēl ir priekšā. Tagad sportists gatavosies pasaules junioru čempionātam, kas norisināsies Bulgārijā, Sofijā, no 7. līdz 13. martam, un Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā, kas notiks no 20. līdz 25. martam Somijas pilsētā Vokati un kurā startēs arī Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkne Anastasija Konga.

 

Foto: no D.Kočkera personīgā arhīva

Video: Starptautiskā slidošanas apvienība ISU

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies