Jubileju svin ar izstādi tornī

09.06.2021. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Nozīmīgu dzīves jubileju tikko nosvinējusi grafiķe un gleznotāja Lolita Zikmane. Atzīmējot šo notikumu, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī eksponēta mākslinieces darbu izstāde, kas izstāžu zālē būs aplūkojama līdz pat 29. jūlijam.

Šī izstāde ir veltīta mākslinieces 80 gadu jubilejai un krāšņajiem darbiem, kas tapuši pēdējo gadu laikā. Tornī apskatāmās gleznas radītas, iedvesmojoties no Jelgavas novada un apkārtnes, kā arī Sīkraga dabas skaistuma. Ikviens aicināts apmeklēt izstādi un veldzēties dabas skatos, kas atspoguļoti šajos mākslas darbos. 

 

Grafiķe un gleznotāja L.Zikmane dzimusi 1941. gada 4. jūnijā Rīgā, taču kopš 1966. gada dzīvo Jelgavā. Viņa beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Strādājusi par zīmēšanas skolotāju Jelgavas Mākslas skolā.

 

L.Zikmanes darbi līdz šim eksponēti ne vien Latvijā, bet arī Viļņā, Šauļos, Tallinā, Stokholmā un Santafē. Grafiķe saņēmusi ievērojamus starptautiskus apbalvojumus: otro galveno prēmiju IV Tallinas grafikas triennālē, vienu no desmit prēmijām VI starptautiskajā grafikas triennālē "Intergrafika" Berlīnē, vienu no trim galvenajām prēmijām I Baltijas republiku grāmatu mākslas triennālē "Viļņa–81", Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa speciālbalvu par gleznu "Vakara migla" un citas.

 

L.Zikmane ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un arī Jelgavas mākslinieku biedrības biedre.

 

Izstāde Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma līdz 29. jūlijam.

 

Apmeklējot izstādi, lūgums būt atbildīgiem un ievērot valstī pieņemtos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies