8.2 °C, 4.7 m/s, 85.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsJuniori saairē četras medaļas
Juniori saairē četras medaļas
11/08/2020

7. un 8. augustā Jūrmalā norisinājās Latvijas čempionāts airēšanā junioriem “B” (sportistiem, kas dzimuši 2004. gadā, un jaunākiem). Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu čempionātā pārstāvēja 14 airētāji, kuri izcīnīja četras medaļas.

Veiksmīgas sacensības bija mūsu puišiem. Pirmajā sacensību dienā par čempioniem kļuva Jelgavas pārairu četrinieks – Andrejs Kļaviņš, Patriks Strazds, Valters Sējāns un Emīls Niks Donovs. Jāsaka, ka arī pārējās divas laivas nostartēja godam – otrs mūsu četrinieks (Mārtiņš Brīdaks, Armands Livandovskis, Svens Edgars Elksnis un Endijs Špuris) izcīnīja 5. vietu, bet trešais un gados jaunākais (Roberts Kaņepons, Alberts Akimovs, Edgars Renčs un Ņikita Kolosovs) – 8. vietu deviņu laivu konkurencē.

Tās pašas dienas vakarā pieci mūsu puiši cīnījās par čempiona titulu vieniniekos. “Vietu A finālā izcīnīja Andrejs Kļaviņš un Valters Sējāns. Tālāk jau cīņa bija sīvāka, un Andrejs, parādot savu raksturu, izcīnīja bronzu šajā laivu klasē, bet Valters izcīnīja 4. vietu 14 laivu konkurencē,” stāsta trenere Evita Jaunbauere. Jāpiebilst, ka arī B finālā dominēja jelgavnieki, jo pārliecinošu uzvaru un 7. vietu izcīnīja Patriks Strazds, savukārt 9. vietā ierindojās Emils Niks Donovs, bet 10. vietā – Edvars Vilaus.

Meiteņu grupā vieniniekos Aleksandrai Freimanei pavisam nedaudz pietrūka, lai iekļūtu A finālā, tomēr viņa pārliecinoši uzvarēja savā B finālā un ieguva 7. vietu 11 laivu konkurencē.

Otrajā sacensību dienā sportisti cīnījās pārairu divniekos. Puišu grupā Andrejs Kļaviņš kopā ar Patriku Strazdu izcīnīja sudraba godalgu 11 laivu konkurencē. “Vicečempionu titulu Andrejs un Patriks izcīnīja, pateicoties lieliskam finiša spurtam. Pēdējos 500 metros no 1500 metrus garās distances viņi kāpināja tempu, un tas puišiem atnesa sudraba godalgas,” stāsta trenere Evita Jaunbauere.

Meiteņu grupā neparedzētu apstākļu dēļ viena no mūsu sportistēm nevarēja startēt, bet, pateicoties Murjāņu Sporta ģimnāzijas teritoriālās struktūrvienības “Jūrmala”  treneres Ilze Krūzes atbalstam, divniekā kopā ar jelgavnieci Aleksandru Freimani iesēdās jūrmalniece Una Krasta. “Meiteņu vēlme startēt bija tik liela, ka viņas spēja atrast sadarbības modeli, kaut iepriekš kopā nebija airējušas, un izcīnīja bronzas medaļas septiņu laivu konkurencē,” tā trenere.