Konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālā - sešas Jelgavas komandas

08.04.2021.

8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" atlase ir noslēgusies un pusfinālā 12. aprīlī par labākās komandas titulu sacentīsies 300 fizikas entuziasti, tostarp jaunieši no Jelgavas.

Kā informē konkursa rīkotāji, visi pusfināla dalībnieki cīnīsies par iespēju iekļūt lielajā finālā, lai par savām zināšanām saņemtu vērtīgas balvas. Aktīvākie Zemgales reģiona dalībnieki ir no Jelgavas pilsētas - pusfinālam kvalificējušās sešas komandas no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 6. vidusskolas un Jelgavas 5. vidusskolas. Vislielāko punktu skaitu ieguvušas Viesītes vidusskolas, Jelgavas 6. vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Dobeles Valsts ģimnāzijas komandas, saņemot 63 no maksimāli iespējamajiem 64 punktiem.

 

Par atlases posmu stāsta Jelgavas Valsts ģimnāzijas komandas "Primus inter pares" skolotāja-konsultante Baiba Daģe: "Konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalos apmēram 16 gadus. Lai gan šīs komandas dalībniekus nemācu, ļoti priecājos, ka paveicies ar jauku, patīkamu un motivētu komandu! Skolas direktore atļāva rīkot klātienes konsultācijas, tādēļ eksperimentus skolēni varēja veikt skolas laboratorijā."

 

Zemgales 10 spēcīgākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir: "Forši fiziķi", Viesītes vidusskola; "PASCAL", Jelgavas 6. vidusskola; "Primus inter pares", Jelgavas Valsts ģimnāzija; "Radiatori", Dobeles Valsts ģimnāzija; "GGDD", Biržu pamatskola; "Potenciālie Primāti", Jelgavas Valsts ģimnāzija; "Pharos", Jelgavas 5. vidusskola; "Zobrati", Jelgavas 5. vidusskola; "Piecas Stihijas", Auces vidusskola; "Blackout", Jelgavas 5. vidusskola.

 

Skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfināls neklātienē norisināsies jau 12. aprīlī, taču fināla norise 22. aprīlī tiks apvienota ar Latvijas Fizikas dienu. Pasākuma laikā jebkuram interesantam tiešsaistē būs iespēja klausīties iedvesmojošas lekcijas, ļaut sevi pārsteigt ar eksperimentiem un atraktīviem video, kā arī piedalīties prāta spēlēs, lai pārbaudītu savas zināšanas jautājumos par zaļo fiziku un energoefektivitāti. Izglītojoši izklaidējošā programma būs interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākuma tiešraidi pulksten 14 būs iespējams vērot portālā "TVNET" un www.facebook.com/FIZMIX.

 

 

Foto un informācija: konkurss "FIZMIX eksperiments"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies