Latvijā – čempioni, Baltijā – čempions un vicečempions

16.10.2020. Sporta servisa centrs

Noslēgusies enduro sezona, un tajā ar labiem panākumiem startēja komandas "CEC I.S.Racing" sportists- jelgavnieks, Andris Grīnfelds un viņa treneris Ivo Šteinbergs, kurš šogad pēc pusotra gada pauzes atgriezās trasē kā braucējs.

Šosezon enduro sportisti startēja Latvijas un Baltijas čempionātā. Pavisam tika aizvadīti seši posmi, no kuriem pieci notika Latvijā un viens – Igaunijā. Komandas "CEC I.S.Racing" sportisti startēja visos posmos.

 

Jelgavnieks Andris Grīnfelds startēja E3 klasē, un sezonu noslēdza 1. vietā Latvijas čempionātā un 2. vietā Baltijas čempionātā. Pirms sezonas, gatavojoties superenduro, viņš nomainīja moci – uz jaudīgāku –, bet, kad vasarā ar novēlošanos sākās klasiskā enduro sezona, viņš nolēma čempionātā piedalīties ar jauno spēkratu. Līdz ar to sportistam nācās nomainīt klasi no E2 uz E3. "Latvijas enduro sezona noslēdzās sekundi pirms atkārtotiem ierobežojumiem sporta jomā. Šosezon aizvadījām visus plānotos posmus, vienā brīdī tās bija pat četras nedēļas nogales pēc kārtas, bet varu teikt, ka ar rezultātu esmu apmierināts," stāsta sportists. Viņš gan neslēpj: parasti Latvijas un Baltijas sacensības ir kā laba bāzes vieta, kur sagatavoties starptautiskajām sacensībām, bet, tā kā šogad starptautiskas sacensības nenotika, pazuda iepriekš izvirzītais lielais mērķis, kam gatavoties.

 

"Šis gads bez starptautiskajām sacensībām, protams, bija krietni mierīgāks nekā iepriekšējie. Galvenais, ka aizvadījām visus plānotos Latvijas un Baltijas posmus un ir padarīta darba sajūta. Skatīsimies, kas būs tālāk, bet ceru, ka nākamsezon situācija uzlabosies un būs iespēja startēt arī starptautiskajās sacensībās," tā Andris, sakot paldies ikvienam, kas iesaistās un palīdz viņa sportista karjerā.

 

Savukārt Andra treneris Ivo Šteinbergs, kurš šosezon pēc pusotru gadu ilgas pauzes atgriezās trasē, startēja E2 klasē. Viņš sezonu noslēdza kā pirmais gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā, turklāt atzīts arī par ātrāko braucēju absolūtajā vērtējumā gan Latvijā, gan Baltijā.

 

"Jā, šis gads bija savādāks, bet nu ir iestājies miers, jo sezona ir veiksmīgi noslēgta un tituli izcīnīti. Jāsaka, ka viegli tik un tā nebija: bija gan konkurence, gan šogad katrs posms atšķīrās – ar trases segumu, grūtības pakāpi, braucējam nepieciešamajām prasmēm. Piemēram, pēdējā posmā Ķesterciemā trase veda pa smiltīm, līdz ar to bija vieglāka un ļoti ātra. Es tomēr priekšroku dodu sarežģītākam, lēnākam sprintam, kur vajadzīga lielāka meistarība. Tad var redzēt arī lielākas laika atšķirības starp sportistiem. Teikšu godīgi, Ķesterciemā arī dažbrīd aizdomājos, ka sen nav tik ātri braukts, turklāt tādā ātrumā braukt, kur ir koki, ir bīstami. Tas atšķiras no līdz šim ierastā enduro, bet bija jāpielāgojas," stāsta Ivo. Aizvadīto sezonu viņš uzskata par veiksmīgu – ne tikai sev, bet arī visai komandai, jo "CEC I.S.Racing" klubu konkurencē uzvarēja gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā. "Deviņi mūsu komandas sportisti izcīnījuši dažādus titulus dažādās klasēs – līdz šim tik daudz nav bijis," norāda  Ivo.

 

Par 2021. gada sezonas mērķiem gan viņš pagaidām nerunā, jo vispirms jāsaprot sezonas aprises – vai arī tā paliks Baltijas burbulī vai tomēr motosports atgriezīsies starptautiskajā arēnā.

 

Latvijas un Baltijas enduro čempionātu posmu rezultāti

Madona 20.06.–21.06.2020.

 • 1. vieta E2 klasē – Ivo Šteinbergs
 • 1. vieta E3 klasē – Andris Grīnfelds

Zante 05.07.2020.

 • 1. vieta E2 klasē – Ivo Šteinbergs
 • 2. vieta E3 klasē – Andris Grīnfelds

Madona 01.08.2020.

 • 1. vieta E2 klasē – Ivo Šteinbergs
 • 1. vieta E3 klasē – Andris Grīnfelds

Paikuse (Igaunija) 08.08.–09.08.2020.

 • 2. vieta E2 klasē – Ivo Šteinbergs
 • 2. vieta E3 klasē – Andris Grīnfelds

Vidriži 22.08.2020.

 • 1. vieta E2 klasē – Ivo Šteinbergs
 • 1. vieta E3 klasē – Andris Grīnfelds

Ķesterciems 11.10.2020.

 • 1. vieta E2 klasē – Ivo Šteinbergs
 • 1. vieta E3 klasē – Andris Grīnfelds

 

Foto: Andris Jermuts, Agnija Gulbe

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies