Ledus skulptūras Jelgavā veido 30 tēlnieki no 12 valstīm

31.01.2023.

30. janvārī Jelgavā darbu pie 24. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa skulptūru izveides uzsākuši 30 mākslinieki no 12 valstīm. Pasta salā no 30 tonnām ledus trīs dienu laikā taps skulptūras komandu kategorijā par tēmu "Senās dievības". Katras komandas skulptūras izveidē piedalās divi mākslinieki, kas piesakoties dalībai festivālā, organizatoriem iesnieguši kopēju skici.

Interpretējot šī gada festivāla tēmu "Senās dievības", tēlnieki no Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas komandu skulptūrās atdzīvinās tādus tēlus kā Minotauru, Zaļo Taru, Šamani, Pērkonu un citas dievības, mitoloģiskas būtnes, kas laika gaitā spējušas iekarot un būt daļa no dažādu tautu kultūrām.

 

Komandu skulptūru veidošanai konkursa dalībnieki izmanto divus lielus ledus blokus – katru 210x110x50 centimetrus lielu jeb divas tonnas speciāli saldēta pārtikas ledus bez gaisa burbuļiem, kas kūst krietni lēnāk kā dabā sastopamais ledus. Katra komandas skulptūra tiek veidota individuālā teltī, lai to mazāk skartu laikapstākļi. Komandu skulptūru veidošanu tēlnieki turpinās līdz 1. februāra vakaram.

 

Jau šajā nedēļas nogalē no 3. līdz 5. februārim satiksimies Jelgavā, Baltijā vērienīgākā ledus skulptūru festivālā. Biļetes pieejamas visās "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un vietnē bilesuparadize.lv. Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 2. februārim – lētāk.

 

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu organizē Jelgavas pilsēta un iestāde "Kultūra" sadarbībā ar uzņēmumiem "Ramirent" un "Husqvarna".

 

 

Foto: Jelgava.lv un Raimonds Subatovičs

 

Informācija sagatavota

Iestādē "Kultūra"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies