Lielais vakcinācijas centrs Jelgavā iekārtots; gaida vakcīnu piegādes

29.03.2021.

Jelgavas pilsētas pašvaldība ir veikusi visus sagatavošanās darbus, iekārtojot un aprīkojot telpas, lai Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) izveidotu liela mēroga vakcinācijas centru. Šodien ZOC apmeklēja Veselības inspekcija, atzīstot: vakcinācijas centrs ZOC ir pilnībā gatavs darbam. Tiesa, lai gan centrs ir gatavs vakcinēšanu sākt jau tūlīt, informācija par to, kad tas reāli varētu sākt darbu, nav, jo pagaidām nav apstiprināta vakcīnu piegāde.

Pagājušajā nedēļā ZOC veikti iekārtošanas darbi – sporta zālē ieklāts linoleja segums, ievērojot distances izvietoti galdi un krēsli, uz galdiem izvietotas organiskā stikla starpsienas, samontēti aizslietņi, aiz kuriem tiks veikts vakcinācijas process, kā arī gan pie ieejas ZOC, gan telpās izvietotas visas nepieciešamās informatīvās norādes, pie ieejas un izejas nodrošinātas bezkontakta dezinfekcijas ierīces. Tāpat pašvaldība ir sagādājusi vienreizlietojamās medicīniskās maskas gadījumiem, ja kāds cilvēks to būs aizmirsis mājās, un nodrošinājusies ar dezinfekcijas un tīrāmie līdzekļi, jo ZOC būs atbildīgs par telpu tīrīšanu un dezinficēšanu pēc vakcinācijas centra darba laika. "Pašvaldība savu mājasdarbu ir izdarījusi – esam sakārtojuši nepieciešamo infrastruktūru tā, lai kaut šodien jau šeit varētu nākt iekšā vakcinētāji un veikt savu darbu. Veselības inspekcija norādīja, ka, pielāgojot telpas, esam bijuši ļoti akurāti un precīzi, ievērojot visas vadlīnijas," stāsta ZOC valdes loceklis Armands Ozollapa.

 

Tiesa, lai gan infrastruktūra ir gatava, kad lielais vakcinācijas centrs Jelgavā sāks darbu – nav zināms. Šodien Veselības ministrijas rīkotajā preses konferencē tika uzsvērts, ka lielo vakcinācijas centru darbība ir atkarīga no vakcīnu piegādes. Šobrīd Latvija gaida apstiprinājumu vakcīnu piegādēm. Ja tās tikšot apstiprinātas, iespējams, Lieldienu brīvdienās darbu varētu sākt trīs vakcinācijas centri galvaspilsētā. Bet par to, kā arī par to, kad darbu varētu sākt pārējie lielie vakcinācijas centri, tostarp Jelgavā, Veselības ministrija vēl sola informēt. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē  

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies