LLU pētnieki saņem Aizsardzības industrijas Gada balvu izglītībā un pētniecībā

09.06.2021.

Par pētījumu "Sausās uzturdevas izstrāde Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem" LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pētnieki – profesore un vadošā pētniece Sandra Muižniece-Brasava, doktorants Ēvalds Raits un doktorante Iveta Rutka – ieguvuši "Aizsardzības industrijas gada balvu izglītībā un pētniecībā".

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija trešo reizi sveica labākos pētniekus no Latvijas izglītības un pētniecības iestādēm, pasniedzot "Aizsardzības industrijas gada balvu izglītībā un pētniecībā". Šīs balvas mērķis ir katru gadu izvērtēt un ar naudas prēmijām rosināt uz sadarbību ar studentiem un pētniekiem, kuru darbam ir potenciāls duālā pielietojuma produktu un pakalpojumu inovācijā.

 

Šogad nominētajiem pētījumiem nopietnu konkurenci sastādīja ilggadēji pētījumi ar augstu gatavību un pielietojamību drošības un aizsardzības struktūrās. Pirmo vietu dala divi pētījumi: LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pētnieku S.Muižnieces-Brasavas, Ē.Raita un I.Rutkas pētījums par sausās uzturdevas izstrādi Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, sniedzot atbalstu to attīstībā un Rīgas Tehniskās universitātes Mehānikas un mašīnbūves institūta vadošās pētnieces, Mehānikas un biotekstilmateriālu zinātniskās laboratorijas vadītājas Ingas Ļašenko pētījums par termiskā spektra diapazonā infrasarkanā un ultravioletā starojuma līmenī samazinošo tekstilmateriālu. Katra pētījuma autori ieguva 1500 eiro prēmiju.

 

"Latvijas Aizsardzības ministrijai un bruņotajiem spēkiem ir izcila sadarbība ar mūsu aizsardzības industriju. Katru gadu mēs plānojam piešķirt jaunas balvas tiem, kas, mūsuprāt, ir nākuši ar visinteresantāko un vajadzīgāko piedāvājumu. Šogad šī balva iet trīs censoņiem no LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes, kuri mūs nākotnē ir gatavi apgādāt ar izcili kvalitatīvu Latvijas pārtiku, kuru mēs varam ilgi uzglabāt un tādējādi mēs gan krīzes apstākļos, gan arī ikdienā varam garantēt gan mūsu karavīriem, gan, cerams, arī citu valstu karavīriem, labu, kvalitatīvu pārtiku," sveicot LLU pētniekus, video intervijā uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

 

 

Foto: LLU, Aizsardzības ministrija

 

Informācija: LLU

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies