4.5 °C, 1.1 m/s, 49.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsLLU studenti no SELL Studentu spēlēm pārved trīs medaļas
LLU studenti no SELL Studentu spēlēm pārved trīs medaļas
24/05/2022

Latvijā aizvadītas SELL Studentu spēlēs, kurās sacentās labākie studenti sportisti no Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas un Latvijas. Šogad Latvijā pulcējās nedaudz vairāk nekā 1100 studentu, tostarp 68 studenti pārstāvēja LLU. Jelgavas studenti no sacensībām mājās pārveda vienu zelta medaļu un divas bronzas godalgas.

Augstākā kaluma medaļu džudo sacensībās izcīnīja LLU Veterinārmedicīnas fakultātes studente Sofija Gžibovska, kura svaru kategorijā līdz 70 kilogramiem pārspēja konkurentes no Lietuvas augstskolām.

Savukārt Eiropas studentu čempions svara kategorijā līdz 66 kilogramiem spēka trīscīņā, Edgars Jurkāns, šoreiz sacensībās startēja svara kategoriju augstāk – līdz 74 kilogramiem. Uzrādot jaunus personīgos rekordus pietupienā, guļus spiešanā un vilkmē, Vides un būvzinātņu fakultātes students izcīnīja bronzas godalgu, uzlabojot savu rezultātu summā par 30 kilogramiem kopš augustā notikušā Eiropas studentu čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā.

Par trešo medaļu LLU parūpējās šķēpa metējs Roberts Gļauda, kurš ar 53,38 metru tālu metienu izcīnīja trešo vietu šķēpa mešanas sacensībās.

Peldēšanas sacensībās teicamu sniegumu rādīja LLU Vides un būvzinātņu fakultātes absolvents Jevgeņijs Boicovs, kam zelta medaļa 50 metru peldējumā brīvajā stilā un sudraba godalga 100 metros brasā.

Soli aiz goda pjedestāla 4. vietā ierindojās – LLU florbola komanda, lodes grūdējs un Lauksaimniecības fakultātes students Artūrs Demidočkins, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes šķēpa metēja Una Diāna Veipāne un orientēšanās jauktā stafetes komanda (Ieva Ivbule, Viktorija Vendiņa, Aivis Šiliņš un Emīls Mārtiņš Upenieks).

Nākamās SELL Studentu spēles notiks Igaunijā, Tartu, atzīmējot 100. gadskārtu kopš pirmajām studentu sacensībām, kas pirmo reizi norisinājās 1923. gadā Igaunijas studentu galvas pilsētā Tartu.

Jāpiebilst, ka nosaukumu “SELL spēles” veido četru rīkotājvalstu – Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – pirmie burti valsts valodā (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva), un sacensības ik gadu notiek kādā no šīm valstīm, piedaloties un pulcējot citu valstu studentu sportistus.

Foto un informācija: LLU Sporta centrs