Mežos ir spēkā ugunsnedrošais laikposms

09.06.2021. Pilsētsaimniecība

Valsts meža dienests ir noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu visā Latvijas valsts teritorijā, tas attiecināms arī uz Jelgavas pilsētas pašvaldības mežiem. Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumos Nr.238 "Ugunsdrošības noteikumi" ir noteikti aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Uzturoties Jelgavas pilsētas pašvaldības mežos ugunsnedrošajā laikposmā ir aizliegts kurināt ugunskurus (izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas), nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos, meža apsaimniekošanai un inženiertīklu uzturēšanai vai to avāriju novēršanai.

 

Ir palielinājies arī pilsētas mežu apmeklētāju skaits, kas dodas pastaigās dabā, baudot klusumu un svaigu gaisu. Lai izvairītos no bīstamām un nepatīkamām situācijām, pilsētas mežos atļauts pārvietoties tikai kājām un braucot ar velosipēdu. Mehāniskie transporta līdzekļi (automašīnas, kvadricikli, motocikli) rada troksni, kas traucē atpūtai, un izdangā meža ceļus un takas, radot ceļu seguma bojājumus.

 

Pamanot iespējamu uguns izcelšanos pilsētas mežos, lūdzam nekavējoties informēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, zvanot pa tālruni 112.

 

Valsts meža dienesta informācija

 

Ziņu sagatavoja

JPPI "Pilsētsaimniecība"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies