Muzejā var aplūkot senu un vērtīgu artefaktu no tā krājuma – mamuta zobu

25.01.2023. Vēstures un mākslas muzejs

Šogad visa gada garumā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs katru mēnesi piedāvās apmeklētājiem iepazīties ar vienu izcilu priekšmetu no tā krājuma. Janvārī muzeja 1. stāva vestibilā bez maksas var apskatīt ļoti tālas pagātnes liecinieku – mamuta zobu.

 

Kā stāsta muzeja arheoloģijas speciāliste Zenta Broka-Lāce, muzeja jaunajā iniciatīvā pirmais plašākai sabiedrībai tiek rādīts ļoti tālas pagātnes liecinieks – mamuta zobs. Tas ir viens no senākajiem un vērtīgākajiem artefaktiem muzeja īpašumā. Gandrīz 30 centimetrus garo, akmenim līdzīgo fosiliju atradis un muzejam dāvinājis kāds jelgavnieks, kurš neparasto priekšmetu uzgājis smilšu karjerā Jelgavas tuvumā. Latvijā kopā atrasti daži desmiti mamutu kaulu, zobu un ilkņu. "Pateicoties šim atradumam, pavisam droši zinām, ka pirms daudziem tūkstošiem gadu, ledus laikmetā arī Jelgavas apkārtnē ganījušies šie ar biezu vilnu klātie, ziloņiem līdzīgie dzīvnieki. Vērīgākie apmeklētāji pamanīs, ka pie fosilijas saglabājušies pat pāris dzeltenbrūni mamuta mati," uzsver speciāliste.

 

Ņemot vērā to, cik šis priekšmets ir sens un trausls, mamuta zobs apskatei būs pieejams līdz 31. janvārim un tad tas tiks novietots atpakaļ muzeja krājumā. Taču interesentiem ir iespēja vairāk uzzināt par mamutiem un konkrēto artefaktu muzeja mājaslapā ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies