No 1. aprīļa mainīsies pilsētas autobusu kustības saraksts

26.03.2021.

"Jelgavas autobusu parks" (JAP), daudz ātrāk nekā sākotnēji paredzēts, ir ieviesis izmaiņas pilsētas autobusu kustības sarakstā un no 1. aprīļa tie kursēs pēc jauna grafika, salāgojot ar izmaiņām vilcienu kursēšanas grafikā. Ņemot vērā to, ka darbs pie izmaiņām ir ļoti komplicēts, jaunais pilsētas autobusu kustības saraksts uzņēmuma mājaslapā www.jap.lv tiks publicēts 31. martā pēc pulksten 22. 

Pēc tam, kad AS "Pasažieru vilciens" 16. martā negaidīti paziņoja, ka saistībā ar "RailBaltica" būvniecību Rīgas centrālajā stacijā jau 28. martā slēgs četrus ceļus un mainīs pilnīgi visu vilcienu kustību sarakstu arī maršrutā Rīga–Jelgava–Rīga, "Jelgavas autobusu parks" nekavējoties uzsāka darbu, lai pēc iespējas ātrāk mainītu arī pilsētas autobusu kustības grafiku, salāgojot to ar plašajām izmaiņām. "Tik īsā laika periodā esam paveikuši ļoti apjomīgu un komplicētu darbu, lai neērtības mūsu pasažieri izjustu pēc iespējas īsāku brīdi. Šobrīd paredzam, ka jau 1. aprīlī pilsētas autobusi sāks kursēt pēc jaunā grafika. Tas nozīmē, ka pasažieriem, kuri ar pilsētas autobusu devās uz vilcienu, zināmas neērtības būs četras dienas – no 28. līdz 31. martam. Aicinām pasažierus rūpīgi iepazīties ar jauno vilcienu kursēšanas grafiku, bet no 1. aprīļa – ar izmaiņām pilsētas autobusu kustības grafikā," uzsver SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) valdes loceklis Gints Burks.

 

Šonedēļ JAP peidz pilsētas autobusu salāgošanu ar jauno vilcienu kursēšanas grafiku, un visas izmaiņas iekļauj pilsētas maršruta tīklu programmā. Savukārt 31. martā uzņēmums plāno nomainīt arī ap 800 plāksnēm ar autobusu sarakstiem, kas izvietotas autobusu pieturvietās pilsētā. "Tas nozīmē, ka jau 1. aprīlī pilsētas autobusi varēs sākt kursēt pēc jaunā grafika, kas būs pieejams, gan mūsu mājaslapā: www.jap.lv, gan autobusu pieturvietās," aicinot pasažierus būt vērīgiem un iepazīties ar izmaiņām, uzsver G.Burks. Jaunais pilsētas autobusu kustības saraksts uzņēmuma mājaslapā tiks publicēts 31. martā pēc pulksten 22.

 

Jāatgādina, ka sākotnēji JAP prognozēja, ka maršrutu pārplānošana varētu prasīt ilgāku laiku, jo pilsētas sabiedriskais transports jāsalāgo ne tikai ar 26 vilcienu kustības grafiku, bet arī ar vairākiem desmitiem starppilsētu autobusu, vienlaikus ņemot vērā arī jelgavnieku braukšanas paradumus.

 

"Pasažieru vilciens" informē, ka ar vilcienu pamatsarakstu, kas stāsies spēkā 28. martā, iespējams iepazīties "Pasažieru vilciena" mājaslapas sadaļā "Informācija pasažieriem – Vilcienu kopējais pamatsaraksts". Paredzēts, ka no 28. marta elektrovilcieni uz un no Jelgavas darba dienu rīta un vakara stundās kursēs ar regularitāti reizi pusstundā, pārējā laikā – reizi stundā. Un elektrovilcieni uz Jelgavu no Rīgas Centrālās stacijas turpmāk aties no 1. vai 5. ceļa.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies
Mariksa

Mariksa 30.03.2021

Baigais labums no tiem autobusiem, ja es uz vienu galu varu aizbraukt, tad atpakaļ pēc trīs, četrām stundām, tas ir normāli, pēc jūsu domām.

Atbildēt