Olimpiskajā dienā – kopīga vingrošana un stafetes skolu komandām

22.03.2023. Sporta servisa centrs

Sācies Olimpiskais mēnesis, kas noslēgsies ar Olimpisko dienu 21. aprīlī. Šajā laikā notiks dažādas aktivitātes – zīmējumu un eseju konkurss, Olimpiskā stunda, kopīga vingrošana un stafetes skolēniem.

Viena no Olimpiskās dienas sastāvdaļām ir kopīga vingrošana, kas notiks arī šogad – 21. aprīlī pulksten 11.30 Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā. Lai gan mērķauditorija ir pilsētas skolu komandas, uz kopīgo vingrošanu aicināti arī citi interesenti, kuri apguvuši vingrojumu kompleksu un vēlas izjust kopības sajūtu. Vingrojumu komplekss pieejams Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) mājaslapā. Jāpiebilst, ka Olimpiskā diena tiek rīkota, godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un LOK dibināšanas dienu.

 

Sacentīsies stafetēs

Jelgavā jau par Olimpiskās dienas tradīciju kļuvušas skolu komandu stafetes, kas notiks arī šogad. Pulksten 12 sāksies sacensības 4.–5. klases un 6.–7. klases komandām. Skolēni sacentīsies 10x60 metru jauktajā pretstafetē, 4x100 metru stafetē zēniem un meitenēm un jauktajā zviedru stafetē (100+200+300+400 metri). Pulksten 13.15 plānota šīs grupas uzvarētāju apbalvošana. Pulksten 13.30 stafetes sāksies 8.–9. klases un 10.–12. klases komandām. Arī šo grupu skolēni sacentīsies 10x60 metru jauktajā pretstafetē, 4x100 metru stafetē zēniem un meitenēm un jauktajā zviedru stafetē (100+200+300+400 metri). Pulksten 14.45 paredzēta apbalvošana.

 

Mazākajiem – zīmējumu, lielākajiem – eseju konkurss

Ierasti LOK Olimpiskajā mēnesī rīko arī radošos konkursus. Skolēnu darbi primāri tiks izvērtēti mācību iestāde, vienu divus darbus iesniedzot LOK. Pirmskolas izglītības iestāžu un sākumskolas (1.–4. klase) skolēni aicināti piedalīties zīmējumu konkursā “Es soli pa solim #sportiņā”. Konkursa darbs jāzīmē uz A4 formāta lapas un jāiesūta LOK līdz 14. aprīlim (pasta zīmogs) ar norādi ““Olimpiskās dienas 2023” konkursam” (adrese: Grostonas ielā 6b, Rīgā, LV-1013). Pamatskolas (5.–9. klase) un vidusskolas (10.–12. klase) klašu skolēni aicināti piedalīties eseju konkursā “Kā es izprotu godīgu spēli sportā un ikdienā?”. Darba garums – līdz 750 vārdiem. Tas jāiesūta līdz 14. aprīlim pa e-pastu olimpiskadiena@olimpiade.lv.

 

Iesūtot darbu konkursam, jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums vai klase, izglītības iestāde, pašvaldība. Uz katra darba jānorāda kontaktinformācija, ar ko sazināties par konkursa apbalvošanu, ja būs nepieciešams.

 

Būtiski, ka LOK ir tiesības publicēt saņemtos darbus, pēc nepieciešamības norādot konkrētā darba autoru (vārds un uzvārds) un viņa pārstāvēto izglītības iestādi. Pēc darbu iesniegšanas LOK, tie kļūs par LOK īpašumu un netiks atgriezti atpakaļ.

 

Zīmējumu un eseju konkursu uzvarētājus LOK žūrija noteiks līdz 5. maijam. Tiks apbalvoti trīs zīmējumu un trīs eseju autori no katras vecuma grupas.

 

Foto: Jelgavas 4. vidusskola

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies