Otrais NĪN maksāšanas termiņš – 16. maijs

13.05.2022.

Jelgavas valstspilsētas Finanšu nodaļa informē, ka tuvojas otrais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš – 16. maijs.

Saskaņā ar likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteikto 2022. gadā otrais NĪN nomaksas termiņš ir 16. maijs, trešais – 15. augusts, ceturtais jeb pēdējais – 15. novembris.

 

Pašvaldības Finanšu nodaļā skaidro, ka līdz šā gada 9. maijam NĪN iekasēts 62 procentu apmērā no 2022. gadam plānotā jeb 2,31 miljons eiro. Šogad Jelgavas valstspilsētas pašvaldības budžetā ieņēmumi no NĪN plānoti 3,72 miljoni eiro. Juridisko personu nomaksātā NĪN īpatsvars ieņēmumos šobrīd ir 36 procenti jeb 0,83 miljoni eiro, bet fizisko personu – 64 procenti jeb 1,48 miljoni eiro.

 

NĪN maksājumu var veikt internetbankā, pirms tam rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi jānorāda nodokļa maksātāja personīgā konta numurs par zemi un ēkām, īpašuma adrese vai kadastra numurs, par kuru veikts maksājums.

 

Taču visērtāk NĪN ir nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tajos jau ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Nomaksāt NĪN var arī veikalu tīkla "Maxima" kasēs. Veikala kasē norēķināties par NĪN var gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu karti, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa 0,50 eiro.

 

Jautājumus par NĪN var precizēt Jelgavas valstspilsētas domes Finanšu nodaļā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

 

Banku konti NĪN nomaksai par nekustamajiem īpašumiem Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā pieejami ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies