Pagaidām atcelta ikgadējā Ēnu diena

14.01.2021.

Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un neprognozējamu epidemioloģisko situāciju, šogad 10. februārī plānotais izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) organizētais Latvijā lielākais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena nenotiks ikgadēji ierastajā laikā, un pagaidām atcelts, informē "JA Latvia" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

"Šobrīd esam situācijā, kad uzņēmumi un iestādes nevar paredzēt iespēju uzņemt ēnotājus īsi pēc ārkārtas situācijas noslēguma datuma, un tas liedz mums pilnvērtīgi uzsākt Ēnu dienas organizēšanu. Ēnu diena attālināti šoreiz arī nebūs risinājums, jo šādā gadījumā netiks pārstāvēta virkne ik gadu ļoti pieprasītu profesiju. Ēnu diena notiks, tiklīdz epidemioloģiskā situācija uzlabosies un ēnot klātienē būs droši," skaidro J.Krievāns. "JA Latvia" seko līdzi epidemioloģiskajai situācijai un ar to saistītajiem pasākumu norises ierobežojumiem un, ja tas būs iespējams, Ēnu diena tiks pārcelta uz vēlāku norises laiku 2021.gadā. Informācijai par Ēnu dienu var sekot mājaslapā www.enudiena.lv un sociālo tīklu lapās "Facebook" un "Instagram". Jautājumu gadījumā interesenti lūgti sazināties ar pasākuma organizatoriem, rakstot uz enudiena@jal.lv.

 

Interese par "Ēnu dienu" ik gadu nozīmīgi aug gan no skolēnu, gan darba devēju puses. 2020. gadā "Ēnu dienā" piedalījās 1695 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 10 450 vakances. 183 vakances aizvadītajā gadā skolēniem piedāvāja Jelgavas pilsētas pašvaldība, kas tika atzīta par otru aktīvāko ēnu devēju valstī.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies