Pārlielupes bibliotēkā skatāma Jura Zēberga foto izstāde

21.05.2020.

Pārlielupes bibliotēkā apskatāma viena no pirmajām klātienes izstādēm kopš marta – fotogrāfa Jura Zēberga (AFIAP) fotogrāfijas "Ieskaties Jelgavā" ar mākslinieciski uzņemtām pilsētas dzīves ainām un arī ziemas skatiem. Fotogrāfijas bibliotēkā būs skatāmas līdz pat 31. jūlijam.

Izstāde tikusi plānota jau kopš aizvadītā gada beigām, taču ārkārtējās situācijas ierobežojumi tai uzlikuši nelielu pauzi. Visas izstādē redzamās fotogrāfijas ir melnbaltas, kas bijusi ļoti apzināta radoša izvēle: "Negribēju, lai fotogrāfijas izskatās kā tādas kataloga bildes. Mani interesēja ļoti konkrētas vietas Jelgavā, piemēram, Valdekas pils, sliedes, vecas durvis, mūsu Pasta salas bāka. Bet, lai to visu padarītu dzīvāku, fotogrāfijās ir redzami arī modeļi, ar kuriem kopā nedaudz apspēlējām šīs vietas. Tāpat bibliotēkā var apskatīt manas ziemas fotogrāfijas no dažādiem gadiem. Jaunākās uzņemtas pat šogad – 5. janvārī uz Mītavas tilta noķēru divas ziemīgas bildes," par izstādi stāsta J.Zēbergs.

 

Fotogrāfs skaidro, ka viņa darbā ļoti svarīgi ir vērot dabu – it īpaši, ja tiek uzņemti foto ziemā: «No rīta eju uz darbu cauri Pils parkam un skatos, kas notiek dabā. Ar dabas procesiem ir jārīkojas ātri. Piemēram, sniegs jābildē tikko kā tas ir sakritis – pūkains, pērļains – it īpaši rīta vai vakara gaismā. Tādi laikapstākļi, kādus redzam pēdējos gados tiešām nozīmē, ka nevar gulēt un jāķer katrs mirklis.»

 

J.Zēbergs strādā arī pie citām izstādēm, tostarp veltījumam Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgadei, kura fotogrāfijas jau ir pabeigtas un tam radoši savā pat ziņā palīdzējis šīgada citādais pavasaris, kad izstādēm paredzētos darbus varēja izstrādāt bez liekas steigas. Fotogrāfs piebilst, ka atliek vien atrast veidu, kā darbus parādīt cilvēkiem, jo īpašajām izstādēm piederētos arī skaisti pasākumi.

 

 

Foto: Pārlielupes bibliotēka; Juris Zēbergs (AFIAP)

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies