Pilsētā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks; kūlas dedzināšana ir sodāma rīcība

16.03.2023.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vakar, 15. martā, dzēsis šogad pirmo kūlas ugunsgrēku pilsētā, un tas ir pirmais Zemgalē reģistrētais kūlas ugunsgrēks. VUGD uzsver: kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, īpašumus, cilvēku veselību un dzīvību, turklāt par kūlas dedzināšanu var sodīt.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka trešdien pusastoņos vakarā Tērvetes ielā Jelgavā dega kūla astoņu kvadrātmetru platībā. Un šis ir ne tikai pirmais šogad Jelgavā, bet arī Zemgalē reģistrētais kūlas ugunsgrēks.

 

VUGD uzsver: kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti notiek nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, tās kļūst arvien lielākas, liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus. Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti.

 

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir veikt pasākumus, piemēram, regulāri pļaut zāli, lai neveidotos kūla. Par šo pienākumu nepildīšanu VUGD amatpersona var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskai personai ir no sešām līdz 56 naudas soda vienībām, bet juridiskai personai no 56 līdz 280 naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena naudas vienība ir pieci eiro, tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskai personai no 280 līdz 1400 eiro. Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.

 

Ja pamanīts kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana VUGD pa tālruni 112 un jānosauc precīza adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks, kā arī ir jānosauc savs vārds, uzvārds un telefona numurs un jāatbild uz dispečera jautājumiem.

 

Savukārt, ja pamanīta persona, kas dedzina kūlu, nekavējoties jāzvana ugunsdzēsējiem pa glābšanas dienestu tālruni 112, kā arī par pārkāpēju jāziņo Valsts policijai.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies