Poligonā "Brakšķi"pieaugs tarifs atkritumu apglabāšanai

27.10.2021.

Lai segtu sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas, SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" šā gada 26. martā iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunu tarifa projektu. Saskaņā ar SPRK 2021. gada 21. oktobra lēmumu visiem, kuri izmanto poligonu "Brakšķi", tarifs pieaugs par 12 procentiem.

Tarifa izmaiņas bija nepieciešamas, lai SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" varētu segt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas.

 

Nepieciešamību mainīt tarifu ir noteikuši vairāki faktori. Galvenokārt tas ir dabas resursu nodokļa likmes pieaugums: šobrīd nodokļa likme ir 65 eiro par tonnu, bet no 2022. gada 1. janvāra likme tiks paaugstināta par 23 procentiem – līdz 80 eiro par tonnu. Savukārt no 2023. gada – līdz 95 eiro par tonnu.

 

Tāpat arī tarifs paaugstināts darba algu pieauguma dēļ un regulāro remonta un apkopes darbu izmaksu, kas nepieciešamas tehnoloģisko iekārtu nepārtrauktas darbības nodrošināšanai, pieauguma dēļ. To nosaka līnijas noslodze un nodilums. Pieaug arī tehnoloģiskās līnijas un šķirošanas stacijas darbībai nepieciešamās elektroenerģijas, kā arī šķirošanas un apglabāšanas procesos iesaistītajai tehnikai nepieciešamās degvielas izmaksas. Būtiski ir palielinājušās arī izmaksas infiltrāta apsaimniekošanai.

 

Jaunie sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi ar dabas resursu nodokli (bez PVN):

  • tarifs 73,61 EUR/t – no 2021. gada 1. decembra līdz 2021. gada 31. decembrim;
  • tarifs 80,60 EUR/t – no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim;
  • tarifs 87,58 EUR/t – no 2023. gada 1. janvāra līdz jauna tarifa apstiprināšanai.

Regulators izvērtēja tarifu projektu un to veidojošo izmaksu un ieņēmumu pamatotību un ir secinājis, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas.

 

Jauns tarifs nozīmē, ka pieaugs izmaksas visiem, kuri izmanto poligonu "Brakšķi" – Jelgavas valstspilsēta, Auce, Dobele, Vecumnieki u.c.

 

 

Informāciju sagatavoja:

SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies