Ruļļu karjerā aizvadīti Latvijas čempionāta triālā posmi

09.09.2021. Sporta servisa centrs

Nedēļas nogalē Ruļļu karjerā aizvadīts Agarska triāla kluba organizētais Latvijas čempionāta triālā ceturtais un piektais posms, kā arī Jelgavas atklātais čempionāts triālā.

Latvijas čempionātam šogad ir seši posmi. Sezona Covid-19 ierobežojumu dēļ sākās vēlu – pirmais posms aizvadīts vien jūlija sākumā Siguldā, otrais un trešais – 7. un 8. augustā Grobiņā, bet 4. un 5. septembrī Ruļļu karjerā notika ceturtais un piektais posms, kuru savā 20. sezonā organizēja Agarska triāla klubs. Arī noslēdzošais posms notiks tepat, tuvumā – 25. septembrī Ozolnieku novada Priežkalnu trasē.   

 

Agarska triāla kluba vadītājs Egils Agarskis informē, ka sestdien startam astoņās pieaugušo, junioru un jauniešu grupās reģistrējās 70 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas un pirmo reizi triāla sacensībās Latvijā bija viens somu sportists. Trasei bija deviņi posmi, kas bija izvietoti sporta un atpūtas centra "Rullītis", SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" teritorijā, kā arī Ruļļu karjera stāvajos krastos. Posmi bija jāpārvar trīs apļos. "Trasē smagākie akmeņu posmi mijās ar viegliem posmiem karjera krastos, kur viss pamainījās pēcpusdienā, nolīstot stipram lietum. Mālainie krasti kļuva ļoti smagi braucami un lielākajai dalībnieku daļai nepārvarami," stāsta sacensību organizators.

 

Smagākajā jeb "Trial GP" grupā ar būtisku pārsvaru visos apļos sestdien uzvarēja mūsu sportists Andris Grīnfelds ("AGxtreme"), otrajā vietā atstājot Latvijas šā brīža čempionu Kristeru Einasu ("Grobiņas MK"), trešajā – Danielu Grīnfeldu ("AGxtreme").

 

E.Agarskis stāsta, ka svētdien uz starta stājās vairs tikai 65 dalībnieki. Trase pēc nakts lietus kļuva vēl smagāka, taču, spīdot saulei, sacensību gaitā pamazām nožuva.

 

Svētdien "Trial GP" grupā uzvarētāja laurus plūca K.Einass, nodrošinot sev Latvijas čempiona titulu jau pirms pēdējā posma ceturto gadu pēc kārtas. Otrais svētdien palika Kristaps Ķīlis ("MT skola"), trešais – D.Grīnfelds. Ar šo uzvaru K.Einass ir izpildījis normatīvu Latvijas sporta meistara titulam. Pagaidām šo titulu motosportā ir ieguvis Renārs Agarskis, Kaspars Vērnieks un A.Grīnfelds.

 

Ar 4. posma sacensību rezultātiem visās grupās var iepazīties ŠEIT, bet ar 5. posma rezultātiem – ŠEIT.

 

Jāpiebilst, ka šogad Latvijas čempionātā iedibināta jauna tradīcija – notiek arī Ģimeņu čempionāts. Katrā posmā rezultātu veido katra ģimenes dalībnieka iegūtie punkti par izcīnītajām vietām, un pēc šo punktu summas tiek noteikta veiksmīgākā ģimene. Sestdien šajā vērtējumā uzvarēja Vērnieku ģimene (Kaspars, Paula un Matīss Vērnieki). Otrie un trešie palika attiecīgi Beinertu un Dubavu ģimene. Svētdien 1. vieta Beinertiem, 2. vieta Alkšņiem, bet trešā – Grīnfeldu ģimenei (Adrians un Daniels Grīnfeldi).

 

Divu dienu kopvērtējumā tika izcīnītas arī Jelgavas atklātā čempionāta medaļas. Saskaitot punktus, dalītu trešo vietu un bronzas medaļu ieguva K.Ķīlis un Niks Alksnis, sudraba medaļa D.Grīnfeldam, bet par Jelgavas čempionu kļuva K.Einass.

 

Agarska triāla kluba valde izsaka pateicību par atbalstu, palīdzību un sadarbību sacensību organizēšanā Jelgavas Sporta servisa centram, kā arī individuālajiem atbalstītājiem.

 

 

Foto: facebook.com/Agarska triāla klubs

 

Informācija: Agarska triāla klubs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies