Sākas pieteikšanās konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021"

30.03.2021.

Ekonomikas ministrija (EM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris" izsludina konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021". Pretendentus konkursam kādā no piecām nominācijām var pieteikt līdz 18. jūnijam.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu, informē EM.

 

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā publiskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  •  Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Pieteikumus konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021" var iesniegt līdz 2021. gada 18. jūnijam, nosūtot tos elektroniski pa e-pastu dzivosiltak@em.gov.lv.

 

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021" nolikums ir publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Papildu informāciju par konkursu var saņemt Ekonomikas ministrijā (kontaktpersona: Inese Bērziņa, inese.berzina@em.gov.lv, 67013240).

 

Konkurss informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" gaitā notiek jau desmito gadu.

 

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020" piedalījās divas Jelgavā atjaunotās daudzdzīvokļu mājas – Lāčplēša ielas 17. un 21. nams.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies