Sākas strādājošo pieteikšanās attālinātajām mācībām

30.06.2020.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 30. jūnijā izsludinājusi pieteikšanos attālināto mācību kārtai Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētajā pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide". Tas nozīmē, ka strādājošajiem ir iespēja ar ESF atbalstu apgūt dažādas kompetences attālināto mācību formā. Mācībām var pieteikties līdz 15. jūlijam, aizpildot pieteikuma formu mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

VIAA pārstāve Jolanta Utināne skaidro, ka šajā kārtā pieaugušajiem mācības notiks tikai attālināti. Izglītības programmu piedāvājumā ir profesionālās pilnveides izglītības programmas, moduļi (īsākas izglītības programmas), kas nepieciešami profesionālajai darbībai izvēlētajā nozarē, kā arī augstākās izglītības iestādes studiju kursi vai studiju moduļi no akreditēta studiju virziena licencētas studiju programmas. Attālināto mācību kārtā, kurai var pieteikties līdz 15. jūlijam, mācības pieejamas 11 tautsaimniecības nozarēs: elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, metālapstrāde; pārtikas rūpniecība; lauksaimniecība; drukas un mediju tehnoloģijas; transports un loģistika; enerģētika; ķīmiskā rūpniecība; būvniecība; kokrūpniecība; metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības; mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektors. Ar mācību programmu piedāvājumu var iepazīties mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv sadaļā "Doties uz e-vidi", kur arī var pieteikties mācībām. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies attālināto mācību kārtā, sāksies jūlijā un augustā.

 

Attālināto mācību kārtā mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji, kuri uz pieteikuma dienu ir sasnieguši 25 gadu vecumu, un vecāki, tostarp strādājoši pensionāri, ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību, tostarp pamatizglītību, vispārējo vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību, kā arī jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības.

 

Mācību izmaksas 90 procentu apmērā sedz ES fondi un valsts, bet 10 procenti no mācību maksas ir strādājošā līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Mācības bez maksas iespējamas strādājošajiem ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu.

 

Jelgavā konsultācijas par dalību projektā saņemt un pieteikties mācībām, ja nepieciešams, var pie pieaugušo izglītības koordinatores Līgas Miķelsones Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 pirmdienās no pulksten 9.15 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no 9.15 līdz 17, piektdienās no 9.15 līdz 13. Vizītei lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 63012155, 63012169.

 

J.Utināne uzsver, ka līdz šim projektā drīkstēja piedalīties vienu reizi, taču saskaņā ar 2020. gada 16. jūnijā valdībā apstiprinātajiem Ministru kabineta grozījumiem turpmāk katrs strādājošais projektā var iesaistīties divas reizes, ja iepriekš mācības nav pārtrauktas. Ja mācības uzsāktas un pārtrauktas, atkārtoti varēs pieteikties ne agrāk kā sešus mēnešus pēc mācību pārtraukšanas dienas, iepriekš bija 12 mēneši. Šis ierobežojums neattiecas uz tiem strādājošajiem, kuri mācībām pieteicās, bet mācības neuzsāka.

 

Jāpiebilst, ka attālināto mācību kārta notiks papildus jau iepriekš plānotajai piektajai mācību kārtai, kurai pieteikšanos paredzēts izsludināt augustā.

 

Mācību piedāvājums attālināto mācību kārtā pieejams ŠEIT.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies