Sestdien tornī – izzinoša lekcija par zudušo Jelgavu

23.11.2022. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Sestdien, 26. novembrī, pulksten 14 interesenti aicināti uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies izzinoša lekcija "Zudušo Jelgavu meklējot". Pasākumam iepriekš jāpiesakās.

Pasākums norit lekciju cikla ietvaros ar mērķi iepazīstināt vietējos iedzīvotājus un pilsētas viesus ar Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa jauno, šī gada jūlijā atvērto, ekspozīciju tematiku.

 

Šoreiz vēstures entuziasts, jelgavnieks Jurijs Strods lekcijas apmeklētājiem stāstīs par zudušajām Mītavas arhitektūras pērlēm, šo ēku likteni pēc Otrā Pasaules kara, kā arī iepazīstinās ar savu pētniecisko darbu "Jelgavas būves Mītavas pastkartēs". Tāpat pasākuma dalībniekiem būs iespēja ielūkoties torņa trešā stāva vēstures ekspozīcijā, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību rāda zudušās Jelgavas varenību, stāsta par pilsētas vēsturi, simboliem un teritorijas attīstību no pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

 

Dalība lekcijā ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikt dalību pa tālruni  63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīcijas "Jelgava laika griežos", "Mode Jelgavā cauri gadsimtiem" un "Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts" apmeklētājiem pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 18.

 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

 

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies