Smaiļotājiem un kanoe airētājiem Latvijas jaunatnes čempionātā 24 medaļas

19.07.2021. Sporta servisa centrs

15. un 16. jūlijā Brocēnos, Cieceres ezerā, norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sportisti izcīnīja 24 medaļas: septiņas zelta, deviņas sudraba un astoņas bronzas.

Latvijas jaunatnes čempionātā sportisti startēja divās vecuma grupās: A grupā (2005.–2006. gadā dzimušie) un B grupā (2007.–2009. gadā dzimušie).

Divas zelta medaļas izcīnīja Melānija Čamane smaiļošanā vieniniekiem (K1)  A grupā– 500 metru distancē 23 laivu konkurencē un 200 metru distancē 28 laivu konkurencē. Pie četrām zelta medaļām tika kanoe airētājs Nils Skuja, kurš startēja B grupā – viņam uzvara kanoe vieniniekos (C1) 500 metru distancē (21 dalībnieks), divniekos pārī ar Mihailu Soloveju 200 un 500 metru distancēs un C1 4x200 metru distancē kopā ar Vadimu Žavoronkovu, Aleksandru Luforenko un Danielu Feofānovu. Vēl zelta medaļu izcīnīja kanoe airētājs Vadims Žavoronkovs B grupā vieniniekos 200 metru distancē 24 sportistu konkurencē.

Trīs sudraba medaļas izcīnīja kanoe airētājs Vadims Žavoronkovs B grupā  - vieniniekos 500 metros un divniekos 200 un 500 metros pārī ar Aleksandru Luforenko. Divas sudraba medaļas čempionātā izcīnīja kanoe airētāja Aleksandra Počtarenko open meiteņu grupā – vieniniekos 200 un 500 metros. Tāpat divas sudraba medaļas kanoe airētājam Ignatam Kunašam A grupā – vieniniekos 200 un 500 metru distancē. Vēl 2. vietu izcīnīja kanoe airētājs Nils Skuja vieniniekos 200 metru distancē un smaiļotāju divnieks Aleksis Mikus Vaicjanoks un Markuss Aleksandrs Sikorskis 200 metros A grupā.

Divas bronzas medaļas izcīnīja kanoe airētāja Arina Miščenkova vieniniekos 200 un 500 metru distancē open meiteņu grupā. Arī kanoe airētājam Ignatam Kunašam A grupā ir divas bronzas medaļas – divniekos pārī ar Martinu Belovu 200 un 500 metru distancē. Vēl bronzas medaļu izcīnīja Mihails Solovejs B grupā kanoe vieniniekos 500 metros, smaiļotāju divnieks Aleksis Mikus Vaicjanoks un Markuss Aleksandrs Sikorskis A grupā 500 metru distancē, kanoe divnieks Daniels Feofānovs un Iļja Goļjadinecs B grupā 500 metros un smaiļotāji Artuss Gasners, Emīls Rozītis, Kristofers Pavziniuks un Mihails Ivanovs K1 4x200 stafetē.

Smaiļotājus sagatavoja treneris Juris Lauris, kanoe airētājus – Sergejs Bobkovs un Boriss Lonskis.

Nākamās sacensības smaiļotājiem un kanoe airētājiem paredzētas 29.–31. jūlijā, kad Limbažos norisināsies Latvijas junioru un U-23 čempionāts, kas vienlaikus būs arī atlase uz pasaules junioru un U-23 čempionātu.