Šodien apmeklētājus atsāk uzņemt tornis, māja Vecpilsētas ielā 14 un muzeji

16.11.2021. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Saskaņā ar valdības lēmumu no šīs nedēļas atjaunota kultūrvietu darbība klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus. Tas nozīmē, ka no šodienas, 16. novembra, apmeklētājus klātienē atkal uzņem arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs un māja Vecpilsētas ielā 14 . Kultūrvietas iespējams apmeklēt tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu. Jāpiebilst, ka muzeji 18. novembrī būs slēgti, bet tornis strādās.

Tornī apmeklētājiem ir pieejams Tūrisma informācijas centrs (TIC) 1. stāvā, 9. stāva skatu laukums un izstāžu zāle, kā arī vēstures ekspozīcijas. Pirmdienās Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis ir slēgts, bet otrdienās no pulksten 10 līdz 18 var apskatīt vēstures ekspozīcijas, skatu laukumu, izstāžu zāli, kā arī TIC noskaidrot tūrisma jaunumus. No trešdienas līdz sestdienai TIC un skatu laukums pieejams no pulksten 10 līdz 21, savukārt ekspozīcijas – no pulksten 10 līdz 18. Svētdienās TIC un skatu laukums apmeklētājus uzņem no pulksten 11 līdz 21, bet vēstures ekspozīcijas var apmeklēt no pulksten 11 līdz 18.

 

Gardēži gaidīti jaunajā restorānā «Panorāmas skati», kas atrodas torņa 8. stāvā. Restorāns viesus uzņem no ceturtdienas līdz svētdienai no pulksten 12 līdz 21.

 

Jāpiebilst, ka tornis apmeklētājiem būs atvērts arī svētkos, 18. novembrī. TIC, torņa skatu laukums un izstāžu zāle strādās no pulksten 10 līdz 21, bet vēstures ekspozīcijas būs atvērtas no pulksten 10 līdz 18. Restorāns «Panorāmas skati»  – no pulksten 12 līdz 21.

 

Tornī šobrīd norisinās griestu remonts, tāpēc ieeja no Jāņa Čakstes pieminekļa puses ir slēgta. Apmeklētāji tornī var iekļūt no pagalma puses. 

 

Savukārt nesen atjaunotā māja Vecpilsētas ielā 14  turpmāk ir apskatāma individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās. Pieteikt apmeklējumu var pa tālruni 63005407, 25746417 vai e-pastu anzelika.jaunzema@tornis.jelgava.lv.

 

No 16. novembra apmeklētāju uzņemšanu atsāk Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, kas atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17, un Ā.Alunāna memoriālais muzejs, kas atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17 ar pusdienas pārtraukumu no pulksten 13 līdz 14. Lai apmeklētu Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja torni, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63023383. Jāpiebilst, ka abi muzeji 17. novembrī būs atvērti līdz pulksten 16, bet 18. novembrī – slēgti, savukārt 19., 20. un 21. novembrī tie strādās no pulksten 10 līdz 17.

 

Apmeklējot torni, muzejus un māju Vecpilsētas ielā 14 , ir jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai vīrusa pārslimošanas sertifikāts kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Savukārt bērni, kuri jaunāki par 12 gadiem, var saņemt pakalpojumu bez sertifikāta, taču viņu pavadošai personai ir jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Visām personām jāievēro divu metru distance (izņemot vienas mājsaimniecības pārstāvjus), kā arī jālieto sejas maska (izņemot bērnus līdz septiņu gadu vecumam).

 

 

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies