Stājies spēkā jaunais pilsētas autobusu kustības saraksts

01.04.2021.

Jelgavas Autobusu parks (JAP) pabeidzis apjomīgu darbu un īsā laikā ieviesis izmaiņas pilsētas autobusu kustības sarakstā, salāgojot tās ar jauno vilcienu kursēšanas grafiku. Tas nozīmē, ka kopš 1. aprīļa pilsētas autobusi 14 maršrutos kursē pēc jauna grafika. Ar jauno sarakstu var iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.jap.lv.

Agrāk, nekā sākotnēji bija paredzēts, JAP ir paveicis apjomīgu un komplicētu darbu, mainot pilsētas autobusu kustības grafiku, cenšoties to salāgot ar izmaiņām vilcienu kustībā, kas stājās spēkā svētdien, 28. martā. No 1. aprīļa mainījies autobusu kursēšanas grafiks 14 pilsētas maršrutos. Izmaiņas attiecas uz 2., 4., 5., 7., 8., 12., 12.A, 13., 15. un 22. maršrutu, kā arī uz 6., 9. un 14. maršrutu, kas ārkārtējās situācijas laikā gan ir slēgti, un uz 16. maršrutu, kas šobrīd izpilda tikai rīta un vakara reisus. JAP Pārvadāšanas nodaļas vadītājs Gatis Dūmiņš skaidro, ka kopumā izmaiņas skar 114 reisus. "Kopējais reisu skaits nevienā maršrutā netiek mainīts, bet nedaudz mainās atiešanas un pienākšanas laiks pieturās, lai autobusu kustību salāgotu ar vilcienu kursēšanas grafiku. Lielākās izmaiņas ir tieši rīta un vakara stundās," skaidro G.Dūmiņš.

 

Gatavojoties izmaiņām, 31. martā JAP darbinieki nomainīja autobusu kustības sarakstus autobusu pieturvietās. Kopumā tika nomainītas ap 800 autobusu kustības saraksta plāksnīšu. Ar jauno kustības sarakstu var iepazīties JAP mājaslapā www.jap.lv.

 

Jāatgādina, ka AS "Pasažieru vilciens" 16. martā negaidīti paziņoja, ka saistībā ar "RailBaltica" būvniecību Rīgas centrālajā stacijā 28. martā slēgs četrus ceļus un mainīsies pilnīgi visu vilcienu kustību saraksts arī maršrutā Rīga–Jelgava–Rīga. JAP nekavējoties uzsāka darbu, lai pēc iespējas ātrāk mainītu arī pilsētas autobusu kustības grafiku, salāgojot to ar plašajām izmaiņām. Sākotnēji JAP prognozēja, ka maršrutu pārplānošana varētu prasīt ilgāku laiku, jo pilsētas sabiedriskais transports jāsalāgo ne tikai ar 26 vilcienu kustības grafiku, bet arī ar vairākiem desmitiem starppilsētu autobusu, vienlaikus ņemot vērā arī jelgavnieku braukšanas paradumus. "Tik īsā laika periodā esam paveikuši ļoti apjomīgu un komplicētu darbu, lai neērtības mūsu pasažieri izjustu pēc iespējas īsāku brīdi," norāda JAP valdes loceklis Gints Burks, aicinot iedzīvotājus iepazīties ar izmaiņām pilsētas autobusu kustības grafikā.

 

Jāpiebilst, ka vilcienu pamatsaraksts, kas stājās spēkā 28. martā, atrodams "Pasažieru vilciena" mājaslapas sadaļā "Informācija pasažieriem", "Vilcienu kopējais pamatsaraksts". Saskaņā ar jauno sarakstu elektrovilcieni uz un no Jelgavas darba dienu rīta un vakara stundās kursē ar regularitāti reizi pusstundā, pārējā laikā – reizi stundā. Elektrovilcieni uz Jelgavu no Rīgas Centrālās stacijas izbrauc no 1. vai 5. ceļa.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies