Trešo gadu notiks "Jelgavas apļi"

20.04.2022. Sporta servisa centrs

Jau trešo reizi maijā notiks attālinātas skriešanas sacensības "Jelgavas apļi". Tās ilgs visu maiju, un dalībnieki sev ērtā laikā var veikt distanci Pasta salā un rezultātu reģistrēt interneta platformā distantrace.com. Pieteikšanās attālinātajām sacensībām sāksies 25. aprīlī.

"Kad 2020. gadā sākās pandēmija, bija jādomā alternatīvas ierastajiem sporta pasākumiem, un radās ideja par attālinātām skriešanas apļiem, savukārt nosaukums aizgūts no vēstures lappusēm – kādreiz Jelgavā ir notikušas sacensības ar šādu nosaukumu," stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko. Sacensību mērķis ir popularizēt un attīstīt skriešanas tradīcijas Jelgavā kā aktīva un veselīga dzīvesveida sastāvdaļu.

 

Sacensības "Jelgavas apļi" notiks no 1. līdz 31. maija Pasta salā pa marķētu pastaigu celiņu. Starta un finiša vieta būs atzīmēta ar norādi. Piedalīties var interesenti, kuri dzimuši 2009. gadā un vecāki. Dalībnieki varēs startēt vienā vai abās distancēs:

  • 3,2 km – 2 apļi,
  • 6,4 km – 4 apļi.

Dalībnieki tiks dalīti divās vecuma grupās: 2006.–2009. gadā dzimušie, 2005. gadā dzimušie un vecāki. Zēni/vīrieši un meitenes/sievietes tiks vērtēti atsevišķi.

 

Rezultātu uzskaiti nodrošinās platforma distantrace.com. Dalībniekam jāpiereģistrējas platformā, jāpievieno sporta lietotne, kurā tiks fiksēti rezultāti – Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Under Armour (tajā ietilpst programmas MapMyWalk, MapMyRun, MapMyRide), Strava – un jāpiesakās sacensībām "Skrējiens "Jelgavas apļi" – attālinātās sacensības". Paveicot distanci, rezultāti automātiski augšupielādēsies distantrace.com. Rezultātu izvēlētajā distancē var uzlabot neierobežotu reižu skaitu, bet dienā distantrace.com var reģistrēt vienu rezultātu katrā distancē. Sacensību noslēgumā tiks vērtēts katra dalībnieka labākais rezultāts katrā distancē.

 

Noslēdzoties sacensībām, 1.–3. vietas ieguvēji katrā grupā tiks apbalvoti ar organizatoru sarūpētām balvām, savukārt pieci izvēlēti dalībnieki pēc nejaušības principa saņems pārsteiguma balvas. Izloze notiks 1. jūnijā, un organizatori ar balvu ieguvējiem sazināsies personīgi. Balvu varēs saņemt "Sporta servisa centrā" Uzvaras ielā 8, Jelgavā, līdz 22. jūnijam.

 

Sacensības rīko "Sporta servisa centrs" sadarbībā Jelgavas Vieglatlētikas klubu un SIA "Distant Race Management", un tas ir iniciatīvu cikla "Sportotava" pasākums. "Sportotava" ir sportisko iniciatīvu cikls, kura mērķis ir mudināt Jelgavas iedzīvotājus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm visa gada garumā. Cikla nosaukums "Sportotava" radies no vārdiem "sportot" un "Jelgava" un apzīmē vietu, kurā rast idejas un iedvesmu sporta aktivitātēm. Informācija par iniciatīvu cikla aktivitātēm pieejama mājaslapas www.jelgava.lv "Sporta servisa centra" sadaļā, iestādes sociālo tīklu kontos un Facebook publiskajā grupā "Sportotava".

 

"Jelgavas apļi 2022" nolikums

 

Foto: no "Sporta servisa centra" arhīva

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies