Trīs Jelgavas uzņēmumi kļūst par Gada uzņēmējiem Zemgalē

25.11.2022.

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) Rundāles pilī suminājis konkursa "Gada uzņēmējs Zemgalē" 2022. gada laureātus. Balva pasniegta arī trim Jelgavas uzņēmumiem – SIA "RB metāls", SIA "Baltyre Latvia" un SIA "Latvijas piens".

Nominantus konkursam izvirzīja Zemgales pašvaldības, un tos akceptēja ZPR Attīstības padome. Šādu konkursu ZPR sadarbībā ar pašvaldībām organizē jau kopš 2016. gada, kad pirmo reizi titulu "Gada uzņēmējs Zemgalē" saņēma viena vidējā vai mazā uzņēmuma īpašnieks katrā no reģionā ietilpstošajām pašvaldībām. Katra no sešām Zemgales pašvaldībām apbalvojumam izvirzīja pa vienam pretendentam trīs dažādās nominācijās – "Gada jaunais uzņēmējs ar pieredzi līdz pieciem gadiem", "Gada mikro vai mazais uzņēmējs ar ne vairāk kā pussimts darbiniekiem un ar apgrozījumu ne lielāku par 10 miljoniem eiro gadā", kā arī "Gada vidējais vai lielais uzņēmējs ar vairāk nekā pussimts darbiniekiem un apgrozījumu lielāku par 10 miljoniem eiro gadā".

 

Jāpiebilst, ka šādu atzinību var saņemt uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Pārējo kritēriju starpā minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada, pilsētas un reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu. Līdztekus tam pretendentam jāievieš videi draudzīgas tehnoloģijas, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam, un īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā un sabiedriskā aktivitāte.

 

Visi laureāti, pateicoties reģiona pašvaldību finansiālam atbalstam, Rundāles pilī saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā, informē ZRP sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

 

Konkursa "Gada uzņēmējs Zemgalē 2022" laureāti no Jelgavas

 

"Gada jaunais uzņēmējs ar pieredzi līdz pieciem gadiem"

 

Metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanas uzņēmums SIA "RB metāls"

 

rb metals 3.jpg

 

Uzņēmums, kas strādā Lielupes industriālā parka teritorijā, dibināts 2020. gada jūnijā un šobrīd ieņēmis savu nišu Jelgavas metālapstrādes uzņēmumu vidū, strauji kāpinot ražošanas un pārdošanas apjomus. Uzņēmums ar savu darbu popularizē Jelgavu kā metālapstrādes pilsētu ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Līdztekus metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanai uzņēmumā tiek top jauns produkts – plaša pielietojuma moduļveida konteineri. Jelgavā ražotos konteinerus jau izmanto Norvēģijas dzelzceļš, Zviedrijas kalnrūpniecība. Notiek sadarbība ar klientu no Zviedrijas, kurš konteinerus izmantos PET pudeļu depozīta sistēmas ieviešanai. Lai paplašinātu ražošanu un tehnoloģisko risinājumu iespējas, uzņēmums ir saņēmis Jelgavas valstspilsētas grantu uzņēmējdarbības attīstībai.

 

"Gada mikro vai mazais uzņēmējs ar ne vairāk kā pussimts darbiniekiem un ar apgrozījumu ne lielāku par 10 miljoniem eiro gadā"

 

Automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA "Baltyre Latvia"

 

BALTYRE_1 (1).jpeg

 

Uzņēmums strādā jau vairāk nekā 10 gadus, piedāvājot plašu visu veidu riepu, disku un kameru izvēli jebkuram transportlīdzeklim un tehnikai. Ja daudziem uzņēmumiem pēdējie gadi ir bijuši ne sevišķi veiksmīgi, tad "Baltyre Lavija" nemitīgi attīsta savu piedāvājumu, līdz ar to ir audzis gan apgrozījums, gan palielinājusies uzņēmuma peļņa. Uzņēmums, kas darbojas Jelgavas industriālā parka teritorijā Aviācijas ielā, nodarbina 23 cilvēkus. Uzņēmuma ilgtspējības pamatā ir divi lielie virzieni, kuros tas darbojas. Tas strādā kā vairumtirdzniecības bāze citiem uzņēmumiem, kurā uzņēmums sadarbojas ar nozares profesionāļiem riepu izplatīšanai gan Zemgalē, gan arī visā Latvijā, kā arī sadarbojas ar pašvaldību iestādēm, transporta nozares kompānijām, lauksaimniekiem, auto un moto entuziastiem un privātpersonām, lai rastu vispiemērotāko risinājumu jebkuram transportlīdzeklim un tehnikai.

 

"Gada vidējais vai lielais uzņēmējs ar vairāk nekā pussimts darbiniekiem un apgrozījumu lielāku par 10 miljoniem eiro gadā"

 

Piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmums SIA "Latvijas piens"

 

latvijas piens.jpg

 

SIA "Latvijas piens" darbība orientēta uz Latvijā saražotā piena pārstrādi siera un piena produktos, tādējādi sniedzot milzīgu ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā. Šobrīd SIA "Latvijas piens" ir otrs lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, rēķinot pēc pārstrādātā piena apjoma gadā. Tas nozīmē, ka ražošanas ciklā lielu nozīmi ieņem arī izejvielu piegādātāji, kas ir vietējie zemnieki – piena ražotāji. 95 procenti no saražotās produkcijas tiek eksportēta, kas liecina par gatavās produkcijas augsto kvalitāti un atzinību ārvalstīs. Bet 5 procenti no saražotā tiek realizēts vietējā tirgū, tajā pašā laikā absolūtos apjomos tomēr saglabājot līdera pozīcijas puscietā siera segmentā Latvijas mazumtirdzniecības tīklos.

 

Uzņēmums strādā saskaņā ar augsti novērtēto pārtikas kvalitātes sistēmu "International Food Sertication". Uzņēmumam ir arī "Zaļās karotītes" sertifikācija, kas garantē produktu kvalitāti un atbilst Ministru kabineta noteikumiem, lai nodrošinātu siera piegādes skolām un bērnudārziem. "Latvijas piens" 2022. gadu plāno noslēgt ar vairāk nekā 50 miljonu apgrozījumu. Šobrīd ražotnē tiek nodarbināti 70 cilvēki, kas rūpējas par rūpnīcas nepārtrauktu darbību 24 stundas diennaktī.

 

SIA "Latvijas piens" ir noslēdzis memoranda līgumu par ciešu sadarbību ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Uzņēmumā tiek nodrošinātas prakses iespējas jaunajiem nozares speciālistiem, kā arī uzņēmuma speciālisti dodas uz universitāti dalīties savās zināšanās un pieredzē. Sadarbojoties universitātes mācībspēkiem un zinātniekiem, tiek attīstīti un testēti jauni produkti.

 

Uzņēmums regulāri izstrādā jaunus produktus un izmanto jaunākās tehnoloģijas augstas kvalitātes produktu ražošanai. Piemēram, SIA "Latvijas piens" ražotais Holandes siers pārtikas izstādē "Riga Food 2022" ieguva sudraba godalgu jauno piena produktu kategorijā "Sieri un sviests". Jāpiebilst, ka SIA "Latvijas piens" izmanto tikai elektroenerģiju, kas ražota no 100 procentu atjaunīgiem energoresursiem. Reaģējot uz izmaiņām energoresursu izmaksās, uzņēmums spējis ātri pielāgot ražošanu, pārejot no gāzes patēriņa uz dīzeļdegvielu. Šobrīd tiek strādāts pie uzņēmuma saules parka attīstības, kas ar 2023. gadu nodrošinātu 15 procentus no elektrības pašpatēriņa.

 

 

Foto: Jelgava.lv un no uzņēmumu arhīva

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies