Turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem

15.03.2023.

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) no 16.marta līdz pat jūnija beigām turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Respondentiem jautās par mājsaimniecības sastāvu un tās locekļu sociālekonomisko raksturojumu, mājokļa apstākļiem, ienākumiem, veselības stāvokļa pašvērtējumu, sociālo atstumtību un materiālo nenodrošinātību.

CSP intervētāji ar respondentiem sazināsies pa tālruni vai ieradīsies klātienē. Klātienes intervijas notiks tikai tad, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. Pirms tam aptaujā iekļautās personas saņems CSP vēstuli, kurā norādīts plānotais intervijas laiks un intervētāja kontaktinformācija. Ierodoties klātienē, intervētājs uzrādīs darba apliecību ar fotogrāfiju.

 

Šogad aptaujā īpaša uzmanība tiks pievērsta darba tirgus jautājumiem, priekšrocību un trūkumu pārmantošanai paaudzēs, kā arī mājokļa jautājumiem (par grūtībām saistībā ar dzīvesvietu, energoefektivitāti un citiem).

 

CSP norāda, ka šogad ir īpaši svarīgi piedalīties aptaujā, jo anketas jautājumi par 2022. gadu palīdzēs novērtēt Covid-19 pandēmijas un citu ģeopolitisko procesu ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju labklājību. Aptaujā iegūtos datus plaši izmanto valsts un pašvaldības, pieņemot iedzīvotāju ikdienu ietekmējošus lēmumus. Katra aptaujas dalībnieka atsaucība ir svarīga, lai dati pareizi un objektīvi atspoguļotu to, kā dzīvo mūsu valsts iedzīvotāji.

 

Jebkuru jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar CSP konsultantu pa bezmaksas tālruni 80008811 darbdienās no pulksten 10. līdz 18. vai rakstīt uz e-pastu silc@csp.gov.lv.

 

Plašāka informācija par aptauju pieejama CSP mājaslapā www.csp.gov.lv.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Centrālā statistikas pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies