Ukrainas civiliedzīvotāju uzturēšanās kārtība Latvijā

17.03.2023.

Saskaņā ar grozījumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā ir noteikta Ukrainas civiliedzīvotāju uzturēšanās kārtība Latvijā – no 2023. gada janvāra tie Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri piesakās pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai Latvijā un statusa apliecinošam dokumentam, tiek izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem, bet tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri pagaidu aizsardzības statusu mūsu valstī ir saņēmuši pagājušajā gadā līdz 2022. gada 31. decembrim izsniegtās ilgtermiņa vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas būs derīgas līdz 2024. gada 4. martam, neskatoties uz šajos dokumentos norādīto dokumenta derīguma termiņu.

Tie dokumenti, kuri izsniegti pagājušajā gadā turpinās būt derīgi Latvijas Republikas teritorijā, bet Ukrainas civiliedzīvotājam ir iespēja pieprasīt jaunu termiņuzturēšanās atļauju šādos gadījumos:

  • personai nepieciešams ceļot ārpus Latvijas Republikas teritorijas (gadījumos, kad persona atsakās no pagaidu aizsardzības statusa Latvijas Republikā un izceļo uz citu valsti vai atgriežas Ukrainā, jauna termiņuzturēšanās atļauja netiks izsniegta);
  • personai izsniegtā vīza vai uzturēšanās atļauja ir pazaudēta vai kļuvusi nederīga, jo sabojāta vai mainījušies tajā norādītie dati;
  • personai iepriekš tikusi izsniegta vīza, bet personai  nepieciešams saņemt uzturēšanās atļauju, lai izmantotu elektroniskā paraksta iespējas, vai personas iepriekš izsniegtās uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš ir beidzies, bet persona vēlas turpināt izmantot elektroniskā paraksta iespējas.

Sīkāku informāciju par Ukrainas civiliedzīvotāju uzturēšanās kārtība Latvijā var iegūt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies