Vairākās vietās pilsētā mainīta satiksmes organizācija

03.08.2022. Pilsētsaimniecība

Lai uzlabotu satiksmes drošību pilsētā, saskaņā ar Jelgavas domes Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem vairākās vietās mainīta satiksmes organizācija, piemēram, Platones ielā, Kooperatīva ielā un Riekstu ceļā izbūvēti gulošie policisti un noteikts maksimālais braukšanas ātrums.

Lai novērstu nesankcionētu kravas automobiļu pulcēšanos un stāvēšanu Kārniņu ceļā – stāvvietā pirms Aizsargu ielas –, šajā stāvlaukumā turpmāk drīkst novietot tikai vieglos automobiļus un kravas automobiļus, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas. Stāvvietā uzstādītas ceļa zīmes Nr.537 "Stāvvieta", Nr.805 "Darbības zona" un Nr.820 "Transportlīdzekļu veids".

 

Kravas automobiļiem ir speciāli izveidotas vietas, kurās tās var piestāt, šoferi atpūsties un veikt nepieciešamās darbības (labierīcību apmeklēšana, atpūta, diendusa u.c.). Šāda tuvākā aprīkotā vieta Jelgavā uz autoceļa A8 atrodas Lietuvas šosejā 70.

 

Zirgu_iela.jpeg

 

Lai uzlabotu redzamību un drošību pirms izbraukšanas uz Zirgu ielu, pie iebrauktuves starp Zirgu ielu 3 un 5, kur gan pašā iebrauktuvē, gan blakus tai tika novietotas automašīnas, tādējādi traucējot pārredzēt ielu, ir pārcelta ceļa zīme Nr.326 "Apstāties aizliegts" ar papildzīmi Nr.849 uz Mātera ielas pusi. Savukārt Zirgu ielas Nr.3 pusē noņemtas ceļa zīmes Nr.849, bet ielu apmales papildus ir marķētas dzeltenā krāsā no ceļa zīmes Nr.326 "Apstāties aizliegts" līdz vietai, kur sākas ietve.

 

Kooperativa1.jpeg

 

IMG_20220728_102549.jpg

Privātmāju rajonu ielās – Platones ielā, Kooperatīva ielā un Riekstu ceļā – daudzi autovadītāji pārkāpj tur noteiktos ātruma ierobežojumus. Lai uzlabotu pārvietošanās drošību privātmāju dzīvojamajā rajonā, Platones ielā un Kooperatīva ielā izbūvēti aploces asfaltēti ātrumvaļņi un noteikts maksimālais atļautais braukšanas ātrums – līdz 30 kilometriem stundā. Savukārt Riekstu ceļa posmā no 3. līnijas līdz 4. līnijai izvietots saliekamais ātrumvalnis un maksimālā ātruma ierobežojums noteikts 20 kilometri stundā.

 

Platones ielā no Lāču ielas līdz Liepājas ielai pārbūvēti iepriekš izbūvētie asfaltētie ātrumvaļņi – viens pie Salnas ielas krustojuma, otrs pie Platones ielas 87A –, kā arī izveidots jauns aploces asfaltēts ātrumvalnis pie Platones ielas 24. Lai brīdinātu autovadītājus, pirms katra ātrumvaļņa uzstādīta ceļa zīme Nr.113 "Ātrumvalnis", signālstabiņi un uzklāts horizontālais marķējums. Jāpiebilst, ka Platones ielā no Lāču ielas līdz Ruļļu ielai jau iepriekš katrā krustojumā ir izvietotas ceļa zīmes Nr.323 "Maksimālā ātruma ierobežojums – 30 km/h".

 

Ātrumvaļņu aprīkošana ar ceļa zīmēm veikta, pamatojoties uz LVS 99:2010 "Ceļa ātrumvaļņi" noteiktajām prasībām, risinājums saskaņots ar VSIA "Latvijas valsts ceļi".

 

Pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība" norāda, ka saskaņā ar piešķirto finansējumu citviet pilsētā ātrumvaļņus šogad izbūvēt nav plānots.

 

IMG_20220728_112616.jpg

 

Driksas ielā no Katoļu ielas līdz Driksas ielai 1 ieklāts horizontālais marķējums, lai uzlabotu gājēju drošību un atvieglotu braukšanu autovadītājiem, kā arī sakārtotu automašīnu novietošanu stāvvietā.

 

 

Foto un informācija: "Pilsētsaimniecība" 

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies