Valsts policijas atgādinājums ieroču īpašniekiem

24.03.2023.

Valsts policija informē šaujamieroču īpašniekus par ieroču glabāšanas, nēsāšanas un kolekcijas atļauju derīguma termiņu, kam jāpievērš uzmanība, jo vairākos gadījumos to derīguma termiņš ir līdz šī gada 14. septembrim. Šaujamieroču īpašnieki aicināti neatlikt atļauju maiņu uz pēdējo brīdi, bet izdarīt to laicīgi!

Ieroču aprites likuma, kas stājās spēkā 2019. gada 10. aprīlī, Pārejas noteikumu 8. un 9. punktā ir minēts, ka ieroča glabāšanas atļauja, nēsāšanas atļauja un ieroču kolekcijas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai (tas ir līdz 2019. gada 10. aprīlim) uz nenoteiktu laiku, ir derīga līdz 2023. gada 14. septembrim. Un ieroča nēsāšanas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai (tas ir līdz 2019. gada 10. aprīlim) uz 10 gadiem, ir derīga līdz atļaujā norādītajam termiņam, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 14. septembrim.

 

Ja ieroča glabāšanas atļaujai, nēsāšanas atļaujai un ieroču kolekcijas atļaujai ir beidzies derīguma termiņš (norādīts dokumentā vai noteikts ar likumu), atļauja kļūst nederīga. Ja ierocis tiek glabāts bez derīgas ieroča atļaujas, personu var saukt pie likumā paredzētās atbildības.

 

Ņemot vērā lielo šaujamieroču īpašnieku skaitu Latvijā, ieroču īpašnieki tiek aicināti laicīgi vērsties Valsts policijā pie Atļauju sistēmas grupas inspektora pēc savas dzīvesvietas un saņemt jaunu ieroču glabāšanas atļauju, nēsāšanas atļauju un ieroču kolekcijas atļauju, ievērojot likumā noteikto termiņu.

 

Plašāka informācija ŠEIT

 

 

Foto un informācija: Valsts policija

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies