Var pieteikt klātienes apmeklējumu topošā pirmklasnieka reģistrēšanai mūzikas un sporta klasē 4. vidusskolā

16.01.2023. Izglītības pārvalde

1. februārī pulksten 8 sāksies bērnu reģistrēšana mācībām 1. klasē Jelgavas 4. vidusskolas īstenotajās pamatizglītības programmās ar mūzikas un sporta ievirzi. Vecāki pieteikt bērnu skolas gaitu uzsākšanai aicināti elektroniski, taču, ja tādas iespējas nav, bērna likumiskajam pārstāvim skolas mājaslapā obligāti jāpiesaka iestādes apmeklējuma laiks iesnieguma reģistrēšanai klātienē, un to var izdarīt no 16. janvāra. Jāatgādina, ka bērnu reģistrācija 1. klasē 2023./2024. mācību gadam Jelgavas vispārizglītojošajās skolās, tostarp pārējās Jelgavas 4. vidusskolas izglītības programmās, sāksies 1. martā un klātienes apmeklējumam varēs reģistrēties no 13. februāra.

Agrāka skolēnu reģistrācija 4. vidusskolas mūzikas un sporta klasei nepieciešama, lai varētu pārbaudīt topošo pirmklasnieku spēju atbilstību programmām ar augstākiem sasniedzamiem rezultātiem. Ja bērns netiks uzņemts mūzikas vai sporta klasē, martā vecāki viņu varēs reģistrēt citas programmas apguvei 4. vidusskolā vai kādā citā pilsētas skolā, kas īsteno pamatizglītības programmas. Pretendentiem uz mūzikas novirziena klasi 6., 7. un 8. februārī paredzētas konsultācijas, bet 9. februārī – muzikālo spēju pārbaudes tests, savukārt pretendentiem uz sporta klasi konsultācijas paredzētas 21. februārī, bet fizisko spēju pārbaudes tests – 28. februārī. Sīkāka informācija par uzņemšanas noteikumiem, kā arī saite uz klātienes apmeklējuma pieteikumu pieejama ŠEIT.

 

Pārējās pamatizglītības programmās gan 4. vidusskolā, gan citās pilsētas skolās bērnu reģistrācija 1. klasē sāksies 1. martā pulksten 8. Klātienes apmeklējumam katras skolas mājaslapā varēs pieteikties no 13. februāra. "Aicinām vecākus bērnu mācībām 1. klasē reģistrēt attālināti – iesniegumu iesniegt elektroniski. Šī sistēma Jelgavā ir ieviesta jau vairākus gadus un apliecinājusi, ka veiksmīgi darbojas," tā Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

 

1-klase_28893.jpg

 

Iesniegumu iesniedzot personīgi, jāuzrāda iesniedzēja personu apliecinošs dokuments, bērna dzimšanas apliecība vai personu apliecinošs dokuments, aizgādnim – arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesniedzot iesniegumu elektroniski, bērna likumiskajam pārstāvim uz iestādes e-pasta adresi būs jānosūta iesniegums, parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, ar laika zīmogu, aizgādnim jāpievieno arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesnieguma forma būs pieejama katras skolas mājaslapā.

 

Paredzēts, ka Jelgavas 4. sākumskolā tiks uzņemti 180 pirmklasnieki, Jelgavas Centra pamatskolā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, Jelgavas 4. vidusskolā – katrā 120, Jelgavas 5. vidusskolā – 84, Jelgavas Pārlielupes pamatskolā – 112 skolēni.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies