Vecāka hospitalizācijas gadījumā pašvaldība nodrošina bērna īslaicīgu aprūpi

19.11.2020.

Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar viesnīcu "Zemgale" par īslaicīgu bērnu aprūpes centra ierīkošanu viesnīcas telpās – centrā diennakts aprūpe tiks nodrošināta bērniem, kuru vecāki pēc saslimšanas ar Covid-19 nonākuši slimnīcā, un šajā laikā nav neviena cita, kas spētu uzņemties rūpes par bērnu.

Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidro, ka līdz ar pieaugošo infekcijas izplatību un personu skaitu, kuriem ārstēšanās nepieciešama slimnīcā, var rasties situācijas, kad ģimenē, vecākam nonākot ārstniecības iestādē, nav kas uzņemas rūpes par bērnu. "Lai nodrošinātu bērnu aprūpi drošos apstākļos, pašvaldība Jelgavas iedzīvotājiem ir radījusi iespēju uz laiku līdz 14 dienām bērnam uzturēties šobrīd īpaši izveidotā aprūpes centrā."

 

Centrā strādās bērnu pieskatītāji, kā arī nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīts psihologs un medmāsa. Pašvaldība segs visus izdevumus, kas saistīti ar bērna uzturēšanos centrā, – izmitināšanu, pieskatīšanu un ēdināšanu.

 

Ja ģimenē būs radusies nepieciešamība pēc šāda pašvaldības pakalpojuma, brīdī, kad neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi pieņems lēmumu par personas hospitalizāciju, vienlaikus tiks informēta arī Pašvaldības policija un bāriņtiesa. Noskaidrojot ģimenes apstākļus, bāriņtiesa pieņems lēmumu par bērna aprūpes nodrošināšanu. Savukārt, tiklīdz vecāks tiks izrakstīts no slimnīcas, viņam būs jāsazinās ar bāriņtiesu par pakalpojuma pārtraukšanu centrā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies